100-gades dziesmu krātuve

"100-gades dziesmu krātuvē" viesojās skeletona treneris Dainis Dukurs!

100-gades dziesmu krātuve

"100-gades dziesmu krātuvē" viesojās Dziesmu un Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča!

TV žurnālista Jāņa Gestes simtgades dziesmas!

LTV žurnālista Jāņa Gestes četras simtgades dziesmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Marts Latvijas Televīzijā (LTV) ir „Panorāmas” jubilejas mēnesis, un šogad plaši tiek atzīmēta leģendārā, skatītāju mīlētā un cienītā Latvijā vecākā ziņu raidījuma 60. dzimšanas diena. Savu piecu gadu jubileju savienībā ar „Panorāmu” šogad svin arī viens no tās vadītājiem - TV ekrāna „seja” Jānis Geste, kurš viesojās Latvijas Radio 2 (LR2), lai "Simtgades dziesmu krātuvei" pievienotu sev tuvākās melodijas.

Jānis ir gandrīz vai paraugzēns - 2001.gadā kā skolas "Lielā cerība" absolvējis Ventspils 1. ģimnāziju un jau pāris gadus vēlāk sācis strādāt LTV Ziņu dienestā. Televīzijā gan nonācis pavisam nejauši - caur togad Latvijā notiekošo „Eirovīzijas” dziesmu konkursu, kurā pieteicies par brīvprātīgo. "Panorāmā" Jānis strādā jau 15 gadus. Uz jautājumu - vai atceras, kad pats pirmo reizi TV ekrānā vērojis "Panorāmu", viņš atbild, ka tas bijis jau ļoti agrā vecumā - Atmodas laikā. Tas ģimenē bijis obligāts ikvakara rituāls, kurš obligāti jāievēro.

Ja Ņūtonam liktenīgs bija krītošs ābols, tad Jānim - akmens, un, pēc viņa paša domām, skatītāji viņu beidzot tā īsti pamanījuši tikai pēc bēdīgi slavenajiem 2009. gada 13. janvāra Vecrīgas nemieriem, kur Jānim Gestem TV tiešraidē trāpīja vandaļu mests bruģakmens.

Kādā intervijā žurnālists izteicies, ka viņa mazie hobiji esot apvītušu, mirstošu orhideju atdzīvināšana un lidojošā šķīvīša jeb frisbija mētāšana. Jānis savulaik ne bez panākumiem piedalījies arī LR2 lielkoncertos „Jāņi dzied”, ir muzikāli apdāvināts un ar labu „dziedamo” balsi. Bet to nedrīkst teikt, nedrīkst viņu slavēt, jo tad viņš mulstot. Viņš dodot priekšroku  kritikai...

Lai iepazītos ar Gestes muzikālo gaumi un pievienotu tās LR2 „Simtgades dziesmu krātuvei”, piedāvājam viņa izlasi:

1. Dziesma "Tavs sauciens" grupas "Modo" izpildījumā

"Ar šo dziesmu es "satikos", pateicoties režisorei Dacei Slavinskai. Pirms diviem gadiem mēs sākām raidījumu, kurā atskatījāmies uz aizvadītā gada notikumiem ziņu dienestā, un tapa trilleris ar ironijas piedevu - "Naktsputni", kurā izmantojām iepriekš minēto dziesmu," izvēli skaidro žurnālists. 

2. Mirdzas Zīveres skaņdarbs "Sēž uz sliekšņa pasaciņa" no multfilmas ar tādu pašu nosaukumu

Šī dziesma ir viena no Gestes spilgtākajām bērnības atmiņām. "Laikos, kad vēl nebija interneta un daudzu TV kanālu, visi skatījās Latvijas Televīziju. Un katrā ģimenē bija izveidojušies savi rituāli - tieši cikos jāieslēdz televizors un kādi raidījumi jāskatās... Viens no tiem bija "Miedziņš nāk", kura ievadā skanēja dziesma no multfilmas "Sēž uz sliekšņa pasaciņa"," atminas Geste.

3. Latviešu tautasdziesma "Tumša nakte, zaļa zāle" Dziesmu svētku kora izpildījumā

"Nākot uz Radio, bija skaidrs, ka kādai no simtgades dziesmām noteikti ir jābūt no Dziesmu svētku repertuāra. Dziesmas noskaņa man saistās ar manām mājām Užavā, ar Kurzemes jūrmalu, ar ļoti agriem augusta rītiem," stāsta Geste. Jāpiebilst arī, ka iepriekšējo Dziesmu svētku sadziedāšanās naktī viņam tika uzticēts dziedāt solo, un tad gan uztraukums bijis vēl lielāks nekā pirms TV tiešraides.

4. Grupas "Tumsa" dziesma "Pēc mums"

"Mārtiņu Freimani esmu saticis vien dažas reizes darba lietu jautājumos. Vienmēr esmu novērtējis viņa spēju sarunāties ar jebkuru, bet dziesmu no "Tumsas" repertuāra izvēlējos tieši tāpēc, ka, manuprāt, Mārtiņa latviešu estrādes izpildītāju pulkā ļoti pietrūkst," atzīst žurnālists.


Gaidot Latvijas apaļo jubileju, otrdienu un ceturtdienu rītos pēc plkst. 10.30  LR2 ēterā  skan  raidījums „100-gades dziesmu krātuve”. Tajā viesojas populāras personības, un kopā ar stāstiem, atmiņām un sajūtām skan arī viņu izvēlētas dziesmas.

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti