LTV ēterā atgriezīsies «Īstās latvju saimnieces» ar septiņām namamātēm

LTV1 ēterā no 1. februāra trešdienu vakaros atgriezīsies kulinārijas raidījums "Īstās latvju saimnieces", kurā iznesīgas sievas no Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales priecēs ar savu viesmīlību un gardajiem ēdieniem, cīnoties par labākās namamātes titulu. 

Skatītājus gaida septiņi spilgti un latviski stāsti par septiņām spēcīgām, uzņēmīgām un neparastām sievietēm, viņu ievērotajām tradīcijām un latviskajiem ēdieniem, informē LTV komunikācijas speciāliste Agita Pudule.

Tāpat kā raidījuma iepriekšējās sezonās, arī šoreiz septiņas saimnieces no visas Latvijas septiņu sēriju garumā dosies ciemos viena pie otras, lai novērtētu katras namamātes pasniegtos ēdienus un galda klājumu, kā arī piedāvātās izklaides.

Raidījumā būšot ne tikai kaislības ap vakariņām un to, kā tās tiek pasniegtas dažādos Latvijas novados. Tie būs arī ļoti spilgti un interesanti stāsti par uzņēmīgām, neparastām un ļoti latviskām sievietēm.

Dzīvojot laukos, viņas ir atradušas sev nodarbošanos, iekopušas saimniecības un atradušas laiku, lai priecātos un baudītu dzīvi, norāda LTV pārstāve.

Pirmā pie sevis uzņems sieru meistare Ināra Mālkalne no Jelgavas novada Sesavas pagasta. Viņas vadītajā saimniecībā  top trīs desmiti dažādu sieru šķirņu, kā arī vasarās tiek audzētas avenes, tomāti un gurķi, kas pēcāk tiek konservēti un pārdoti Jelgavas mājražotāju veikalā.

Pēc tam būs viesošanās pie īstenas godu saimnieces Māras Zemdegas, kuras galvenā nodarbošanās ir viesu uzņemšana un cienāšana viņai piederošajā viesu mājā “Mauriņi”.

Vēlāk ceļš vedīs uz Kurzemi pie latviešu kultūras un latviskās dzīvesziņas kopējas Rasmas Balodes, kura saimnieko “Puteņu” mājās.

Nākamā saimniece, pie kuras ciemosies pārējās raidījuma varones, būs kurzemniece Valda Upeniece, kuras galvenā nodarbošanās ir dziedniecība. Viņa pati sevi sauc par gaismas nesēju jeb dvēseļu ceļvedi. Viņa vāc arī drogas, no kurām taisa uzlējumus, eļļas un ziedes.

Pēc tam ceļš vedīs uz Vidzemi pie divām saimniecēm – pie “Lielo Kupru” saimnieces un Aronas pagasta pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” vadītājas un vides gides Silvijas Čurkstes un “Ataugu” saimnieces Antras Gotlaufas, kuras īstena kaislība ir kulinārija. Viņai īpaši patīk tradicionāli un vēsturiski ēdieni.

“Īstās latvju saimnieces” pēdējā raidījumā ciemu diena pie Ilzes Stabulnieces Latgalē. Saimniece ir izslavēta ar savu izcilo pavārmākslu, taču viņas sirdslieta ir zirgi.

"Jaunā sezona būs vēl latviskāka nekā iepriekšējās divas,” tā jauno sezonu raksturo raidījuma producents Kristaps Valdnieks.

“Šosezon raidījuma varones ir īpaši padomājušas par viņu gatavotajiem ēdieniem. Tie ir patiesi latviski un akcentē nacionālās virtuves īpatnības, kas raksturīgas katram konkrētajam novadam. Viņu dzīvesveids un apņēmība, ar kādu viņas vada savas saimniecības, ir apbrīnas vērta. Raugoties uz viņām, tu saproti, ka Latvijas laukos - pretēji vispārpieņemtajam stereotipam - viss notiek," teica Valdnieks.

Pēc septiņām vakariņām uzvarēs tā saimniece, kura par savām viesībām būs ieguvusi vislielāko punktu skaitu. Šovu no 1. februāra trešdienās plkst. 19.30 varēs vērot LTV1 ēterā un www.replay.lv.

Jau ziņots, ka otrās sezonas kulinārijas šovā "Īstās latvju saimnieces" uzvaras laurus plūca un šova galveno balvu 1000 eiro ieguva Zanda Žentiņa no Valmieras puses. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt