LP izdod jaunu pastmarku «Latvijas ugunsdzēsībai 150»

2015.gada 17.maijā apritēs 150 gadi kopš Rīgas brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda pirmo reizi organizēti izbrauca uz ugunsgrēku. Apaļajai gadskārtai Latvijas Pasts (LP) veltījis jaunu pastmarku un pirmās dienas aploksni.

15.maijā pasta centrā „Sakta” Rīgā, Brīvības bulvārī 32, no plkst. 7.30 līdz 19.00 notiks pirmās dienas zīmogošana pastmarkām „Latvijas ugunsdzēsībai 150”.

Pastmarkas un aploksnes „Latvijas ugunsdzēsībai 150” dizaina autors ir Ludis Danilāns. Jaunās pastmarkas nomināls ir 1,42 € un tirāža 100 000 eksemplāru, aploksnes tirāža ir  1 500 eksemplāru. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā „Baltic Banknote” (Latvija).

Latvijas ugunsdzēsēju pirmsākumi meklējami jau 1864.gadā. Pēc Rīgas brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas izveides arī citās Latvijas pilsētās sāka veidoties šādas brīvprātīgās ugunsdzēsēju biedrības. Apliecinot pateicību un cieņu cilvēkiem, kuri, riskējot ar personīgo drošību, glābj citiem dzīvības – 2011.gadā Saeima pasludināja 17.maiju par profesionālajiem svētkiem – ugunsdzēsēju un glābēju dienu.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 26.jūnijā

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti