Londonā notikusi «Hobita» triloģijas pēdējās daļas pasaules pirmizrāde

1.decembrī Londonā notikusi filmas “Hobits: Piecu armiju kauja” (“The Hobbit: The Battle of the Five Armies”) pasaules pirmizrāde. Līdz ar to režisors Pītersa Džeksons noslēdzis filmu sēriju, kas veidota pēc rakstnieka Dž.R.R. Tolkīna pasaulslavenā fantāzijas romāna “Hobits” motīviem.

Kopā Džeksons ir uzņemis sešas filmas par piedzīvojumiem Viduszemē – pirmā, “Gredzenu pavēlnieka” triloģija, uz lielajiem ekrāniem iznāca pirms vairāk nekā desmit gadiem, proti, katru decembri, sākot no 2001. gada. “Hobita” triloģijas pirmā filma pirmizrādi piedzīvoja 2012.gada nogalē.

Jaunajā filmā tās centrālie varoņi ir ieradušies Vientuļajā kalnā, lai atgūtu dārgumus, taču viņi nav vienīgie, kas alkst ieņemt rūķu karaļvalsts galvaspilsētu...

Filmas notikumi noslēdz “Hobita” triloģiju, kā arī sasaista to ar “Gredzenu pavēlnieka” filmām.

Filmas scenāriju veidoja pats režisors, ASV Kinoakadēmijas balvas laureāts Pīters Džeksons, kopā ar Giljermo del Toro, Frenu Volšu un Filipu Bojenu.

Vērienīgajā kino projektā atkal iesaistījušies skatītāju iemīļotie aktieri - Martins Frīmens Bilbo Baginsa lomā, Īens Makkelens Gendalfa un Ričards Armitedžs Torina Ozolvairoga lomā. Citu varoņu tēlos iejutušies Keita Blanšeta, Orlando Blūms, Hugo Vīvings, Kristofers Lī, Evandželīna Lilija, Lūks Evanss, Benedikts Kamberbačs u.c.

Uz pirmizrādes pasākumu, kam filmas fani pacietīgi bija gatavojušies jau laikus un atbraukuši no dažādām pasaules malām, bija ieradusies virkne filmas aktieru un veidotāju ar Pīteru Džeksonu priekšgalā.

“Esmu saviļņots un priecīgs. Filmas un Pītera Džeksona daiļrades cienītāji ir vislabākie – viņi ir orģināli, inteliģenti, viņiem piemīt laba gaume,” klātesošajiem faniem komplimentus izteica Bilbo lomas atveidotājs aktieris Martins Frīmens.

Lai arī ar šo filmu noslēdzas piecpdasmit gadu periods, kura laikā Viduszemi ar Pītera Džeksona sešām lentēm ir iepazinuši miljoniem kinoskatītāju, pirmizrādes pasākumā aktieri un arī režisors ļāva vaļu ne tikai emocionākiem brīžiem, bet arī jokiem.

“Es atceros, kā Īens Makkelens (Gendalfs) filmēšanas laukumā reiz dejoja un cilāja kājas, zem apmetņa nevalkājot bikses,” kā vienu no jautrākajiem momentiem filmēšanas procesā minēja aktieris Lūks Evanss, uz ko Īens Makkelens nevilcinoties un jokojot atbildēja: “Lūks fantazē! Jo es cienu Gendalfu, un Gendalfs kā nopietns burvis nedejo!”

Filma uz Latvijas ekrāniem iznāk 12.decembrī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti