Londonā jaunā treniņzālē elektrību ražo paši sportisti

Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā durvis vērusi kāda īpaša, uz nākotni vērsta trenažieru zāle. Tajā zāles uzturēšanai nepieciešamo elektroenerģiju saražo paši sportot gribētāji. Turklāt enerģija paliek pāri arī citiem elektroenerģijas lietotājiem.

Sviedri nav vienīgais, kas plūst pa šiem Londonas “Terra Hale” sporta zāles velotrenažieriem. Kad apmeklētāji sporto, tie ģenerē zaļo elektrību. Riteņbraukšanas cienītāji zinās stāstīt, ka riteņbraucēja fiziskā forma mīšanās laikā visprecīzāk mērāma vatos uz kilogramu. Šajā zālē šie vati nonāk telpu nodrošināšanai ar elektroenerģiju, bet pārpalikums nonāk pilsētas tīklā.

50 minūšu ilgā treniņa laikā 10 velotrenažieru minēju saražotā jauda svārstās no pusotra līdz 3500 vatu.

“Kad tu sāc mīties, tu sāc ģenerēt enerģiju. To var uztvert kā saules enerģijas paneli vai dzirnavas. Mēs varam iegūt līdz pat 74% no radītās enerģijas, kuru pēc tam varam izmantot elektrībai," stāsta “Terra Hale Gym” īpašnieks Mihals Homola.

Šīs neparastās pieejas autors, trenažieru zāles īpašnieks cer, ka viņa ideju pārņems pēc iespējas vairāk citu uzņēmumu.

“Uz trenažieru zālēm cilvēki nāk, lai zaudētu svaru un iegūtu muskuļu masu. Lai to paveiktu, ir jāatbrīvo enerģija, un šī enerģija netiek savākta. Es uzskatu, ka ir potenciāls to darīt arvien vairāk. Esmu tikai maza zivs lielā okeānā, bet, ja par to domās citi – mēs varam radīt būtiskas pozitīvas pārmaiņas,” stāsta Homola.

Enerģijas ražošana nav vienīgais veids, kā šajā trenažieru zālē domā zaļi. Sportotājiem aizliegts šeit atrasties ar plastmasas pudelēm. Airēšanas trenažieri izveidoti no koka, bet jogas paklājiņi un segums veidots no pārstrādātajiem materiāliem. Arī uz elektrību īpaši rijošo kondicionieri šeit nav iespējams cerēt – gaisu atsvaidzina ar skābekli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti