LNB notiek Preses brīvības dienai veltīta konference; izdota īpaša pastmarka

Svētdien Latvijas Pasta nodaļā tirdzniecības centrā „Origo” no plkst.10 līdz 20 notiks Pirmās dienas zīmogošana pastmarkai „Vārda brīvība”. Pastmarka tapusi sadarbībā ar UNESCO un ir veltīta Pasaules Preses brīvības dienai.

Pastmarkas un aploksnes „Vārda brīvība” dizaina autors ir Ludis Danilāns.

„Pastmarka sanākusi ļoti dinamiska, tajā ir attēlota pildspalva ar spārniem, un mēs ceram, ka šī dizaina pastmarka iepatiksies mūsu klientiem,” saka Latvijas Pasta Filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs.

Jaunās pastmarkas nomināls ir 0,57 eiro un tirāža 100 000 eksemplāru, aploksnes tirāža ir  1 500 eksemplāru. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā „Baltic Banknote” (Latvija).

UNESCO veicina vārda brīvību un preses brīvību, kā arī mediju neatkarību un plurālismu. Mūsdienās joprojām ir masu mediji gan drukātie, gan interneta, kuri cīnās par tiesībām būt brīviem un sadzirdētiem. Darbs, kas saistīts ar vārda brīvību un preses brīvību, ir daļa no fundamentālām cilvēktiesību normām, kas paustas Vispārējās Cilvēktiesību Deklarācijas 19.punktā. 1993.gadā ANO Ģenerālā Asambleja pasludināja 3.maiju par Pasaules preses brīvības dienu (World Press Freedom Day).

Atzīmē Preses brīvības dienu, vārda brīvības aktualitātēm veltīta starptautiska konference šajās dienās notiek Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Tajā īpaša uzmanība būs pievērsta kvalitatīvai pētnieciskajai žurnālistikai un redakcionālai neatkarībai, mediju darbinieku digitālajai drošībai, arī sieviešu lomai un atspoguļojumam mediju vidē. Plānots, ka konferencē piedalīsies vairāk nekā 400 dalībnieku.

Vēl šī pasākuma laikā (LNB) Pasaules preses brīvības balvu šodien pasniegs Sīrijas žurnālistam un cilvēktiesību aktīvistam Mazenam Dārvišam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti