Dienas ziņas

Ēku pārbaudes -- tikai vizuāla apskate

Dienas ziņas

Lauku skolas nepiekrīt pētījuma rezultātu interpretācijai

LLU sācies piparkūku mājiņu konkurss

LLU sācies piparkūku mājiņu konkurss

Tuvojoties Ziemassvētkiem, Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) jau piekto reizi notiek piparkūku mājiņu konkurss. No piparkūku mīklas tiek būvēti dažādi zināmi objekti, tostarp arī Jelgavas pils. Kad visas mājiņas būs ne vien izceptas, bet arī salīmētas  un izdekorētas, tās piedalīsies izstādē, un tikai skatītājiem būs iespēja noteikt, kura no tām ir pati skaistākā.

LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes virtuvi pārņēmusi piparkūku smarža. Te gan netiek ceptas parastas piparkūkas, te top īsti mākslas darbi. Otrā kursa meitenes iecerējušas izcept Latvijas kontūru, uz kuras atradīsies laimīga ģimene, bet pirmā kursa ''putriķi'' ķērušies pie dzirnavu izveides. Skices dzirnavu meistariem nav, viss esot galvā, bet, lai nekas nenoietu greizi, galvenais ir precizitāte un komandas darbs.

„Nu būs bišķiņ sarežģītāk kā mājiņa, bet es domāju - mēs tiksim galā, esam labi sagatavojušies," saka Pārtikas tehnoloģijas fakultātes students Roberts Šļaukstiņš. „Parastas piparkūkas ja sašķiebsies, tas nebūs nekas, bet mājiņai jau jāsaliek sienas kopā, tā kā visam jābūt taisnam un precīzam

Piparkūku cepšanas mākslā iesaistījušies arī topošie arhitekti, kuri  par godu Jelgavas pils 275. jubilejai nolēmuši pili izveidot no piparkūku mīklas.

„Taisījām uz datorprogrammas, vēlāk izprintējām, izgriezām kontūras. Tagad ir izcepta, vēlāk saliksim un salīmēsim. Grūtākais ir jumts, jo mēs nedabūjām autentisko rasējumu, mums bija pašiem jātaisa izklājums," skaidro LIF students Pēteris Vorza.

Pils sastāvēs no septiņām daļām. Pagaidām tās tiek slīpētas un pulētas, tad būs kārta zīmēšanai un līmēšanai.

Piparkūku konkursu LLU pārtikas tehnoloģijas fakultāte organizē jau piekto reizi, un piedalīties tajā var ikviens interesents. Jau 16. decembrī visi darbiņi būs apskatāmi LLU muzejā, bet gada nogalē acis priecēt varēs Sv. Trīsvienības baznīcas torņa apmeklētāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt