Dienas ziņas

Latgalē vēlēšanās viszemākā aktivitāte

Dienas ziņas

Krievi vēlas apceļot Latviju

Limbažos notiek PČ automodelismā

Limbažos pasaules čempionāts automodelismā – Latvija līderu trijnieka pakājē

Vēl nebijusi rosība visu šo nedēļu valda Limbažos, kur norit pasaules čempionāts trases automodelismā. Uz mazpilsētu sabraukuši vairāk nekā 100 šī tehniskā sporta veida cienītāji no 15 valstīm. Rīkot šo vērienīgo pasākumu Limbažiem uzticēts, jo šajā Vidzemes pilsētā pērn izveidota pilnīgi jauna automodelisma trase, kas atbilst šo sacensību standartiem.

Miniatūri F1 formulu un citu auto modelīši Limbažu kultūras nama zālē uz jaunās pasaules līmeņa trases ik dienu joņo jau no agra rīta līdz vēlam vakaram. Rīta stundas čempionāta dalībnieki velta treniņiem, savukārt pēcpusdienas un vakari jau aizrit sacensību gaisotnē.

Paralēli tam visas dienas garumā vēl nebijusi rosība valda arī citās Limbažu kultūras nama telpās, kas šajās pasaules čempionāta dienās pārtapušas par tā saucamajiem boksiem. “Brīvo brīžu jau nav nemaz tik daudz, tāpēc, ka lielāka daļa paiet, modeli sagatavojot sacensībām. Braucam mēs tikai kādu trešo daļu no tā visa laika, cik mēs skrūvējam te visu,” saka pasaules čempionāta dalībnieks no Valmieras Andris Taurītis.

Panākumu atslēga ir ne vien tam, kā automodelītis tehniski sagatavots, bet arī prasmei precīzi un tajā paša laikā spēt ātri to vadīt pa trasi. Latvijas automodelisti spēcīgi ir abās jomās. Pasaulē Latvijas komanda kopvērtējumā ieņem ceturto, piekto vietu. “Jaunieši, kas ienāk automodelismā, viņi ir ļoti labi sagatavoti, viņiem ir labas inženierzināšanas. Viņi ļoti labi konstruē tos modeļus un tas ir tas galvenais, kāpēc tie jaunieši jau ienāk automodelismā ar zināmu pieredzes bagāžu,” klāsta pasaules čempionāta dalībnieks un rīkotājs Jānis Rage–Raģis.

Tikmēr ārzemju dalībnieki pamanījuši, ka Latvijā automodelismā zinoši ir pat bērni. “Mums Itālijā nav daudz profesionālu automodelistu, bet Latvijā jau bērni ir gan tehniski zinoši, gan labi braucēji, nemaz nerunājot par pieredzējušiem automodelistiem. Domāju, ka Latvijai tikai nedaudz pietrūkst, lai būtu pašā virsotnē,” saka pasaules čempionāta dalībnieks no Itālijas Pjero Kastrikone.

Šī ir jau otrā reize, kad Latvijai uzticēts rīkot pasaules čempionātu automodelismā. Šogad sacensībās piedalās vairāk kā 100 dalībnieki no 15 valstīm. Vistālāk atbraukušie ir no Brazīlijas un Jaunzēlandes.

Pirmo reizi pasaules čempionāts automodelismā Latvijā notika 1998.gadā Rīgā, Motormuzejā. Nākamgad sacensības norisināsies Čehijā. No turienes atbraukušais dalībnieks saka, ka ir apmierināts ar sacensību organizāciju Latvijā. “Esmu ļoti apmierināts ar to, kā sacensības Latvijā noorganizētas. Lai gan pie mums jau vairākkārt noticis pasaules čempionāts, tik un tā ņemsim vērā šajā nedēļā gūtos iespaidus, un ceru, ka mums čempionātu izdosies noorganizēt tikpat labā līmenī,” saka pasaules čempionāta dalībnieks no Čehijas Jans Zemlička.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti