Līgo Zemgalē - Jelgavā, Tukumā un Dobelē

Ielīgošana 21.jūnijā jau pilnā sparā sākusies Zemgalē - Jelgavā un Tukumā, bet svētki kulmināciju sasniegs ar līgošanu Dobelē.

Mazie jelgavnieki un lielie līgotāji

Jelgavā saulgriežu ielīgošana 21.jūnijā pulksten 16 tradicionāli sāksies ar mazo jelgavnieku sveikšanu pasākumā "Mūs gaida, mēs nākam", kas notiks pie Jelgavas pilsētas kultūras nama.

Jelgavnieku saimē uzņems 143 mazuļus – tostarp trīs dvīņu pārus, kas pasaulē nākuši laikā posmā no Lieldienām līdz jūnija vidum.

Savukārt pulksten 17.30 turpat tiks sveikti konkursa “Sakoptākais pilsētvides objekts” laureāti, godinot tos saimniekus, kuri ar savu darbu ne vien sakārtojuši savas mājas un darba vietas, bet kopumā padarījuši skaistāku pilsētvidi.

No pulksten 19 Pils saliņā jelgavnieki varēs vērot un piedalīties dažādos saulgriežu rituālos, pinot vainagus, vijot vītnes, pušķojot ozolu un klausoties folkloras kopu sadziedāšanos – tiks veikta arī Jāņu tēva un mātes sveikšana un citi rituāli. Ikviens pasākuma dalībnieks aicināts ņemt līdzi jāņuzāļu pušķi, no kā sev uzpīt vainagu.

Ap pulksten 21 sāksies Pils saliņas iedancināšana ar goda soli un citām tradicionālām aktivitātēm – visi varēs doties rotaļās un dziedāt dziesmas pie parka dižākā ozola. Vakara noslēgumā notiks saules pavadīšanas un uguns iedegšanas rituāls ar ugunskuru plostiņu ielaišanu upē un Jāņu pūdeles iedegšanu.

Pasākumā piedalīsies gandrīz divdesmit folkloras kopu no vairākiem Latvijas novadiem – “Tīrums”, “Trejupe”, “Lauce”, “Svitene”, “Dreņģeri”, “Dzedzieda”, “Līgotne”, “Graudi”, “Dālava”, “Laukam pāri”, “Liepāre”, “Nāburdzīte”, “Zemgaļi”, “Slavjanočka”, “Savieši”, “Vēlava”, “Josta”, kā arī pašmāju folkloras kopa “Dimzēns”.

Savukārt Līgo vakarā, 23. jūnijā, ikviens interesents aicināts uz Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra iestudēto izrādi “Skroderdienas “Silmačos””, kas pulksten 18 notiks Pasta salā. Klasiskās Rūdolfa Blaumaņa lugas uzvedums Arvīda Matisona režijā pirmizrādi piedzīvoja pērn, un arī šogad saulgriežu laikā tās priecēs jelgavniekus, no jauna izstāstot līksmo latviešu tautas komēdiju, šoreiz – brīvdabā. Izrāde skatāma bez maksas.

Lustīga līgošana Tukuma novadā

Uz Saulgriežu pasākumu trešdien, 21.jūnijā no pulksten 16.00 jau trešo gadu aicina Dabas notikumu dārzs Jaunpils novadā. Programmā miestiņa brūvēšana ar mūsdienīgiem paņēmieniem, garšaugu vainagu vīšana ķēķim, saulgriežu sapņu ķērāju darbnīca maziem un lieliem, saulgriežu galvas rotas darināšana, kā arī pašā vakarā no pulksten 21.30 danči, rotaļas, saulgriežu uguns rituāls un noslēgumā saulgriežu ugunskura koncerts Artūra Dumbra vadībā. Visi laipni aicināti! Ieeja par ziedojumiem.

Tie, kam Jāņu sajūtu rada brīvdabas teātra izrādes noskatīšanās, 21.jūnijā pulksten 19.00 jādodas uz Durbes estrādi, kur būs iespēja vērot lielo saulgriežu izrādi un humoristisku ielīgošanu ar Dailes teātru aktieru un draugu piedalīšanos “Īs(t)a pamācība mīlēšanā”. Lomās Āris Rozentāls, Mirdza Martinsone, Vita Vārpiņa, Ērika Eglija, Inita Sondore(ex.Dzelme), Sigita Jevgļevska, Akvelīna Līvmane, Velta Straume, Marģers Eglinskis un citi.

Savukārt pulksten 22.00 šo trešdien, 21.jūnijā, visi tiek aicināti pulcēties Durbes parkā pie rotondas uz vasaras saulgriežu svinēšanu kopā ar Laimu pasākumā “Trejdeviņas pagalītes”. Līdzi jāņem pērnie vainagi.

Ja vēlaties vasaras saulgriežus sagaidīt kādā jūrmalciemā, tad ceturtdien 22.jūnijā pulksten 19.00 esat laipni aicināti uz Lapmežciema estrādi, uz vasaras saulgriežu ielīgošanas pasākumu ”Līgo druvas, līgo meži, Jāņu dienas gaidīdami”.

Ceturtdien, 22.jūnijā, pulksten 22.00 zāļu vakars tiek svinēts arī Vēju dārzā.

Tāpat ceturtdien, 22.jūnijā, pulksten 20.00 arī Viesatu Birzītē sāksies Jāņu ielūgošana. No pulksten 22.00 zaļumballe kopā ar Madaru.

Pašā Līgo dienā - piektdien, 23.jūnijā no pulksten 19.00 norisināsies Līgo nakts balle Auniņparka estrādē. Pasākuma apmeklētājus priecēs teatralizēts koncerts “Par Volgu”, Spuļģīti un Kņopieni…”, kā arī Zigi no Talsiem.

Uz lustīgu līgošanu zaļumballē, piektdien 23.jūnijā pulksten 22.00 aicina arī Durbes estrāde ar pasākumu “Visi tūdaļ dejot nāks, tiklīdz Ojārs spēlēt sāks”! Būs krāšņāko ziedu un kuplāko Jāņu vainagu vērtēšana. Pasākuma laikā darbosies arī bufete.

Arī Jaunpils parka estrāde aicina visus lustēties gribētājus Līgo vakarā no pulksten 22.00 uz Līgo zaļumballi, kur varēs baudīt aizraujošo atmosfēru grupas “2A” pavadībā.

Zaļumballes Tukuma apkārtnē Līgo vakarā norisināsies arī Džūkstē, Degolē un Irlavā.

Līgojam Dobelē!

23.jūnijā par Latvijas Līgo svētku galvaspilsētu kļūs Dobele, kuras senajās pilsdrupās notiks vērienīgais Latvijas Radio 2 un LNT dižkoncerts “Līgojam Dobelē!”.

Dobele šī koncerta norisei nav izraudzīta nejauši – turpinot tradīciju ik gadu veidot koncertu citā Latvijas novadā, Līgo koncerta komanda šoreiz nolēma to rīkot Zemgales sirdī – senatnīgajās Dobeles pilsdrupās. Lielās svinības sāksies ar vērienīgo Vislatvijas Jāņu gadatirgu, kas no 9.00 Dobeles Tirgus laukumā gaidīs savus apmeklētājus. Dobeles pilsdrupu ieeja skatītājiem tiks atvērta pulksten 19.00, bet dižkoncerts “Līgojam Dobelē” sāksies pulksten 21.00.

Koncertā, kā jau ierasts, piedalīsies labākie novada kori un tautas deju kolektīvi, muzikālā apvienība “Vintāža”, grupa “Eolika”, kā arī solisti Olga Rajecka, Ginta Krievkalna, Ieva Sutugova, Samanta Tīna, Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Imants Vanzovičs, Jānis Buķelis, Gatis Supe un jaunais dziedātājs Artūrs Biķernieks. Jāpiezīmē, ka koncerta laikā tiks sumināts viens no slavenākajiem novadniekiem – Žoržs Siksna, kura 60 gadu jubilejas benefice būs viena no dižkoncerta “Līgojam Dobelē” sastāvdaļām.

Pēc dižkoncerta “Līgojam Dobelē!” ap pusnakti sāksies nakts balle, kurā uzstāsies “Eolika”, Viktors Lapčenoks, Artūrs Reiniks un Jānis Buķelis ar grupu. Balle noslēgsies saullēktā ar jau tradicionālo pliko skrējienu, kura uzvarētājam ļoti īpašu balvu ir sarūpējis viens no koncerta ģenerālsponsoriem – “Dobeles dzirnavnieks”.

Dižkoncerta ieraksts Jāņu dienā būs dzirdams Latvijas Radio 2 ēterā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt