Liepājā plaši atzīmēs stinšu svētkus

Pie Tirdzniecības kanāla Vecajā ostmalā Liepājā 13. februārī no plkst. 11 līdz 17 norisināsies “Stinšu svētki Liepājā”. Papildus svētkiem notiks arī stinšu (ezera salaku) zemledus makšķerēšanas sacensības.

Lai paplašinātu svētku piedāvājumu un padarītu to vēl daudzveidīgāku, no 8. februāra līdz 21. februārim Liepājas restorāni un kafejnīcas savās ēdienkartēs sniegs īpašo piedāvājumu – dažādus zivju ēdienus.

Savukārt ceturtdien, 11. februārī, koncertzāles “Lielais dzintars” telpās par dalības maksu ikviens varēs piedalīties Latvijā iecienīta šefpavāra Ērika Dreibanta meistarklasē, kuras laikā tiks gatavoti zivju ēdieni un sniegti praktiski padomi. Papildus tam tiks sniegta vērtīga informācija par vīniem, kas īpaši piemēroti, baudot zivju ēdienus (plašāka informācija par pieteikšanos sekos).

 “Stinšu svētki Liepājā” centrālais pasākums notiks sestdien, 13. februārī, pie Tirdzniecības kanāla, iepretim t/c “Ostmala”. Šogad svētku laikā ikviens apmeklētājs varēs baudīt plašu zivju ēdienu sortimentu, klausīties muzikālus priekšnesumus un iesaistīties  dažādās aktivitātēs. Atsevišķā apsildāmajā teltī bērnus gaidīs pasaku tēli, lai dotos kopīgās rotaļās, gatavotu pirātu un nāru tērpus, kā arī vērotu dažādus burvju trikus. Īpašu pārsteigumu mazajiem pasākuma dalībniekiem būs sarūpējis zinātkāres centrs “Zili brīnumi”, kas bērniem rādīs dažādus zilus brīnumus.

Uz pasākumu ieradīsies arī Latvijas dzīvnieku audzētāju biedrība “AKO”, kas pasākuma ietvaros apmeklētājiem sniegs paraugdemonstrējumus, kopā ar bērniem piedalīsies stafetēs un iesaistīs bērnus jautrās rotaļās. Visas dienas garumā par simbolisku samaksu bērnus vizinās apmācīti zirgi.

Paralēli svētkiem pie Makšķernieku namiņa Vecajā ostmalā norisināsies stinšu zemledus makšķerēšanas sacensības. Uzvarētāju un dalībniekus gaida vērtīgas balvas. Makšķerēšanas sacensības organizē uzņēmums “Sofijas laivas”, savukārt galvenais tiesnesis un padomu devējs būs vides pētnieks un žurnālists Māris Olte.

Pieteikties sacensībām var no otrdienas, 12. janvāra, aizpildot pietiekšanās anketu mājaslapā sofijaslaivas.lv.

Jau vēstīts, ka pirmajos "Stinšu svētkos Liepājā" 2015. gada februāra sākumā stinšu zemledus makšķerēšanas sacensībās piedalījās 14 komandas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti