Leģendārā grupa «King Crimson» piedzīvo astoto reinkarnāciju

Leģendārā grupa „King Crimson” atjaunojusi darbību, piedzīvojot astoto reinkarnāciju, vēsta ārvalstu mediji, atsaucoties uz informāciju grupas dibinātāja ģitārista Roberts Fripa blogā.

Iepriekšējo reizi grupa darbību atjaunojusi pirms četriem gadiem.

Tiek ziņots, ka šoreiz grupā darbosies septiņi mūziķi – četri briti, trīs amerikāņi. Izdevniecības „Discipline Global Mobile” mājas lapā, parādoties apstiprinājumam par grupas astoto reinkarnāciju, publicēts arī grupas sastāvs. Kopā ar Fripu atjaunotajā „King Crimson” muzicēs Mels Kolinss, Tonijs Levins, Pets Masteloto, Gevins Harisons, Bils Rīflins un Džako Džeksziks, turklāt trīs no minētajiem – Masteloto, Harisons un Rīflins ir sitaminstrumentālisti.

Kolinss grupā „King Crimson” muzicējis jau 70.gados un periodiski arī vēlāk, Levins sadarbojies ar Fripu 1981., Masteloto – 1994., bet Harisons – 2007.gadā. Ar pārējiem mūziķiem Frips darbojies kopā blakusprojektos. Ar bijušo grupas „Ministry” bundzinieku Rīflinu Frips strādājis, veidojot projekta „Ten Seconds” ierakstu, kas iznāca 1996.gadā, savukārt Džeksziks un Kolinss ar Fripu sadarbojās 2011.gada ierakstā „A Scarcity of Miracles”.

Grupa „King Crimson” tika izveidota 1968.gadā. Debijas ieraksts „In the Court of the Crimson King” dienas gaismu ieraudzīja jau nākamajā, 1969.gadā. Agrīno „King Crimson” stilu mēdz dēvēt par progresīvo roku, taču grupas stils vairākkārt mainījies. Pēdējais līdz šim izdotais grupas studijas albums – 13.pēc skaita – „The Power to Believe” iznāca 2003.gadā, taču grupa turpināja pastāvēt līdz pat 2008.gadam.

2012.gada augustā Roberts Frips paziņoja par mūziķa karjeras beigšanu, jo viņu nav apmierinājusi kopējā situācija mūzikas industrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti