Lauras Rizzotto uzstāšanos 9.maijā vērtēs starptautiska žūrija

8. maijā Lisabonā noritēja 63. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmais pusfināls, kurā tiesības piedalīties finālā izcīnīja desmit valstis: Austrija, Igaunija, Kipra, Lietuva, Izraēla, Čehija, Bulgārija, Albānija, Somija un Īrija.

9.maijā "Altice" arēnā noritēs divi otrā pusfināla ģenerālmēģinājumi, kuros piedalīsies arī Latvijas pārstāve Laura Rizzotto. Otro ģenerālmēģinājumu, kas sāksies pulksten 22.00 pēc Latvijas laika, vērtēs arī starptautiska žūrija. Šis balsojums veidos pusi no otrā pusfināla rezultātiem un turpmākās 24 stundas tiks turēts slepenībā, informēja Eirovīzijas dziesmu konkursa Latvijas delegācijas preses sekretāre Līga Andžāne.  

Kopumā pirmajā pusfinālā piedalījās 19 valstis, tostarp ar savām dziesmām vakar iepazīstināja arī Portugāle, Spānija un Lielbritānija.

Otrajā pusfinālā par iekļūšanu finālā Latvija spēkosies ar Norvēģiju, Rumāniju, Serbiju, Sanmarino, Dāniju, Krieviju, Moldovu, Nīderlandi, Austrāliju, Gruziju, Poliju, Maltu, Ungāriju, Zviedriju, Melnkalni, Slovēniju un Ukrainu. Ar savu dziesmu otrajā pusfinālā paviesosies arī trīs valstis no tā saucamā lielā piecinieka - Francija, Vācija un Itālija, kurām dalība finālā ir garantēta bez piedalīšanās pusfinālā. 

Pirmo otrā pusfināla ģenerālmēģinājumu, kas sāksies pulksten 16.00 pēc Latvijas laika, "Altice Arena" arēnā varēs vērot arī akreditētie preses pārstāvji, savukārt otro ģenerālmēģinājumu šovakar jau vērtēs 110 žūrijas locekļi no 22 valstīm, vērtējot visu dalībnieku priekšnesumus, izņemot savas valsts pārstāvi. 

Profesionālās žūrijas balsojums veidos 50% no rītvakara rezultātiem. Otrus 50% veidos 19 otrā pusfināla dalībvalstu skatītāju balsojums, kā arī skatītāju balsojums no Francijas, Vācijas un Itālijas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti