Latvijas zolītes čempionātā uzvar alūksnietis

Sestdien, 6.decembrī, Jūrmalā norisinājās 19. Latvijas zolītes čempionāta A fināls, kurā uzvarēja Jānis Praznicāns no Alūksnes, informē Latvijas Zolītes federācija.

Zolīte ir prāta spēle, kas radusies un attīstījusies Latvijā. Tā attīsta loģisko domāšanu, trenē prāta spējas un atmiņu. Novembrī "Games 4 You" veiktajā pētījumā noskaidrots, ka zolīte ir populārākā (41%) kāršu spēle Latvijā.

”Zolīte ir mūsu nacionālā prāta spēle, visizplatītākā kāršu spēle Latvijā, kuru regulāri spēlē aptuveni 200 000 cilvēki. Zolītes spēle veicina arī sabiedrības integrāciju, jo to mūsu valstī spēlē arī aptuveni 20% cittautiešu. Latvijas Zolītes federācija aktīvi darbojas, lai šo spēli iekļaušanu UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, Vispasaules prāta spēļu asociācijā,” sacīja Latvijas Zolītes federācijas prezidents Āris Ozoliņš.

6.decembrī Jūrmalā sacentās labākie 58 zolmaņi, starp kuriem tika noskaidroti trīs labāki - Jānis Praznicāns no Alūksnes, Dailonis Rieksts no Jūrmalas un Māris Skuška no Mārupes.

“Zolīte ir vairāk sports nekā azarts, tā ir inteliģenta kāršu spēle, kuru var iemācīties jebkurš. Zolīte attīsta ne tikai loģisko domāšanu, prāta spējas un atmiņu, bet arī cilvēka personību. Pilnveidojoties, vairāku gadu garumā spēlējot ar labākajiem, par zoles lielmeistaru var kļūt ikviens,” pavēstīja Latvijas Zolītes federācijas viceprezidents Māris Skuška.

Latvijas Zolītes federācijas galvenais uzdevums ir zolītes spēlē iesaistīt jauniešus, lai viņi nodarbotos ar prāta spēli, nevis spēlētu pokeru internetā vai kazino. “Ne katrs var spēlēt bumbu vai kādu citu no aktīvajiem sporta veidiem, bet zolīti var spēlēt dažāda vecuma un fiziski sagatavoti spēlētāji, “ piebilst Māris Skuška.         

Patlaban tiek vākti paraksti, lai zolītes spēli ieviestu kā fakultatīvu mācību priekšmetu vidējās izglītības iestādēs. “Esmu pagodināts, ka šis turnīrs kļūs par tradīciju Jūrmalā. It īpaši tagad, kad zolītes spēli vēlas iekļaut skolās kā fakultatīvo mācību priekšmetu. Mums ir jāparāda, ka tas ir to vērts,” sacīja Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti