Latvijas skolēni sekmīgi piedalās sacensībās «Eiro skrējiens»

Līdz 2016. gada 25. februārim Latvijas bērni vecumā no 9 līdz 12 gadiem (3.-6. klašu skolēni) var piedalīties visas Eirosistēmas mēroga spēlē "Eiro skrējiens" ("Euro Run").

Šīs spēles mērķis ir izglītot jaunākos naudas lietotājus par eiro banknotēm un monētām un to drošību. "Eiro skrējiens" 2015. gada 25. novembrī tika uzsākts vienlaicīgi visā eiro zonā, un līdz šim Latvijas bērni ir bijuši starp aktīvākajiem spēles dalībniekiem. Līdz 20. janvārim spēlē kopumā bija piedalījušies 13 182 eiro zonas bērni, tostarp Latvijas dalībnieku skaits bijis 2542. Latvijas pārstāvji arī ir starp sekmīgākajiem spēles dalībniekiem – varam lepoties ar trīs mūsu valsts pārstāvju atrašanos "Eiro skrējiena" TOP5 rezultātu tabulā.

Eiro zonas valstīm tradicionālo konkursu "Eiro skrējiens" Latvijas Banka un Eiropas Centrālā banka (ECB) pirmo reizi rīko arī Latvijā, turklāt ar īpašu sacensību finālu 2016. gada aprīlī. Spēle "Eiro skrējiens" ir izglītojoša un aizraujoša, tās varoņi Anna un Aleksis palīdz policijai apcietināt banknošu viltotāju un šajos notikumos paši labāk iepazīst savu naudu.

Līdztekus kopīgajām sacensībām, kas notiek eiro zonā, Latvijas Banka organizē papildu sacensības un izglītojošus pasākumus skolēniem un skolotājiem Latvijā. Četrus sacensību Latvijā dalībniekus, kuri spēlē būs ieguvuši visvairāk punktu, un viņu klasesbiedrus Latvijas Banka 2016. gada aprīlī aicinās piedalīties finālsacensībās tās ēkā Rīgā.

Lai apmācītu skolēnu par naudaszīmju drošību un palīdzētu viņiem sagatavoties sekmīgi atbildēt uz spēles jautājumiem par eiro banknotēm un monētām, Latvijas Banka 2015. gada 7. oktobrī uzsāka izglītojošas izbraukuma nodarbības vispārizglītojošās skolās visā Latvijā. Jau notikušas 94 šādas nodarbības 24 vispārizglītojošās skolās dažādos Latvijas reģionos, kā arī noorganizēti 14 izglītojoši semināri skolotājiem. Nodarbību saraksts skolēniem atrodams Latvijas Bankas izglītojošajā ekonomikas vietnē Naudasskola.lv šeit un plašāka informācija par semināriem skolotājiem – šeit. Tuvākās nodarbības plānotas 1. februārī  – Ludzā un 2. februārī – Zilupē.

Eirosistēma, tostarp Latvijas Banka, rūpējas par naudaszīmju pretviltošanas aizsardzības pastiprināšanu, tai pašā laikā ar dažādiem informatīviem un izglītojošiem materiāliem un pasākumiem aicinot iedzīvotājus pazīt savu naudu, lai pasargātu sevi no viltojumiem. Latvija ir starp valstīm, kuru iedzīvotāji jūtas labi informēti par naudas drošību, un Latvijas Banka turpinās stiprināt šo informētību un zināšanas.

Datorspēles "Eiro skrējiens" tiešsaistes sacensības notiek interneta vietnē www.jaunas-eiro-banknotes.eu (precīza spēles adrese). 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt