Latvijas simtgades stāstu raksti

Latviešu leģionāru dziesmas

Latvijas simtgades stāstu raksti

Sagaidām astronomisko pavasari

LTV "Panorāmai" - 60!

Latvijas Radio un Gunārs Jākobsons sūta sveicienus LTV «Panorāmai»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pirms dažiem gadiem cildenu jubileju atzīmēja Latvijas Televīzija (LTV). Šodien apaļi 60 aprit tās jaunākajai māsai -  vakara "Panorāmai". Svētku dienā panorāmiešiem vissirsnīgākos koleģiālos novēlējumus sūta Latvijas Radio un Gunārs Jākobsons. Viņam pašam ir bijusi tā iespēja un laime darba gaitās tikties ar daudziem "Panorāmas" veidotājiem. Ilggadējais radio žurnālists arī dalās savās "Panorāmas" piezīmēs un pat simpātijās.

Allaž esmu priecājies par kolēģu veiksmēm un panākumiem un jutis līdzi, ja gadījies kāds misēklis vai, diktoru valodā runājot, štoteris…

Pirmais ziņu raidījums devās pie skatītājiem 1958. gada 19. martā plkst. 21.28 minūtēs. Sākotnēji gan tā nosaukums bija "TV sabiedriski politisko raidījumu pēdējās ziņas" vai vienkārši "Pēdējās ziņas" (tiešs tulkojums no krievu valodas "posļedņije izvestija"). Precīzs laiks tad nebija noteikts - ziņas pārraidīja laikposmā no 21.30 līdz 23.00. Vēlākos gados to nosauca par Latvijas Televīzijas studijas ziņām, bet kopš 1963. gada ēterā ir "TV Panorāma", par kuras "tēvu" uzskatāms Leons Rudzišs.

Šīs programmas veidošanā iesaistās praktiski visi LTV ziņu dienesta darbinieki, raidījumā aplūkojot Latvijas un pasaules aktualitātes, sporta un laika ziņas, kā arī pārraidot papildu sadaļas "De facto" un "Aculiecinieks".

Ikvienas "Panorāmas" seja un dvēsele, manuprāt, ir diktors, kurš sasaista sižetus un uztur dialogu ar skatītāju. Un

man ir patīkami apzināties, ka daudzi no viņiem savas darba gaitas sākuši vai diktora darba iemaņas apguvuši, strādājot  Radio mājā Doma laukumā 8.

Paši pirmie TV diktori bija mani senie radio kolēģi - sirsnīgā, simpātiskā tumšmate, ļoti pieticīgā un labestīgā Aina Grīviņa – latviešu valodā, un šarmantais Jurijs Kočetkovs - krievu valodā, kuru omulībā, jautru atgadījumu un anekdošu stāstīšanā reti kurš varēja apsteigt.

Kopš "Panorāmas" rašanās līdz pat 1962. gada 1. martam ziņas lasīja aizkadrā, un pirmie diktori, kas parādījās ēterā, bija Valdis Čukurs un Laimdota Rone, no kuras stafeti pārņēma Gerda Riekstiņa. No saviem kolēģiem, kuri padevās Zaķusalas vilinājumam, man gribētos atcerēties vēl šaha fanātiķi Uldi Deisonu, filosofiski ieskicēto Rihardu Kalvānu, toņmeistaru un dziedātāju Viktoru Grunduli, daudzpusīgo Antru Rugāti, allaž korekto Uldi Štokmani, arhitektu, simpātiskas radio balss īpašnieku Mārtiņu Hofmani, un lai man piedod kāds, kuru, iespējams, esmu piemirsis…

Ja par jaunāku laiku dīvām, tad,

būšu atklāts, manas simpātijas pieder Zaigai Vīnertei, Veltai Sēlei, Ilvai Liepiņai, ar kuru tagad stādājam kopā Latvijas Radio, Sandrai Zviedrei un, protams, šīsdienas "Panorāmas" ekrāna briljantam Laurai Vondai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti