Latvijas Radio atklāj atjaunoto latgaliešu mūzikas kanālu

No ceturtdienas, 15.jūnija, internetā var klausīties Latvijas Radio (LR) Latgales multimediju studijas un „Pieci.lv” veidoto latgaliešu mūzikas kanālu „Pieci latgalieši”.

LR norāda, ka šobrīd interneta kanālā „Pieci latgalieši” klausītājiem tiek piedāvāti 700 dažādu žanru latgaliešu mūzikas skaņdarbi, kuru klāsts kļūs plašāks.

Kanāls klausāms internetā Pieci.lv mājaslapā un arī mobilajā lietotnē „Pieci”.

Atjaunotā interneta mūzikas kanāla redaktors ir etnoroka grupas "Laimas Muzykanti" vadītājs, mūziķis Artūrs Uškāns un Latvijas Radio 5 – Pieci.lv mūzikas redaktors Rūdolfs Budze, kurš pauž gandarījumu par paveikto.

Interneta radio kanāls „Pieci latgalieši” tika izveidots jau 2015.gadā, taču šobrīd tas atjaunots un klausītājiem pieejams jaunā skanējumā ar papildinātu mūzikas klāstu un žanru daudzveidību. Kanāls piedāvā gan jaunas, gan gadu gaitā klausītāju iemīļotas dziesmas, ko radījušas latgaliešu mūziķu grupas un izpildītāji – „Dabasu Durovys”, „Rikši”, „Sovvaļnīks”, „Borowa MC”, „Bez PVN”, „Laimas Muzykanti”, „Green Novice”, „Gondreiž 10nīkā”, „Ilža”, „Rikši”, Biruta Ozoliņa un citi. Kopumā kanālā skanēs vairāk kā simt dažādu mūziķu radītās un spēlētās kompozīcijas, kurās iedzīvināta latgaliešu valoda.

Savukārt LR Latgales multimediju studijas vadītāja Renāte Lazdiņa atzīst, ka šobrīd „Pieci latgalieši” ir unikāls mūzikas kanāls, kas parāda latgaliešu mūzikas žanru daudzveidību. „Esam priecīgi kopā ar Latvijas Radio 5 kolēģiem atjaunot šo veiksmīgo produktu un piedāvāt mūsu klausītājiem visā pasaulē jebkurā diennakts laikā klausīties mūziku latgaliešu valodā. Šajā mūzikā atklājas latgaliešu dzīvesprieks, vitalitāte, attieksme pret apkārtējo pasauli un galvenais - lepnums par savu valodu,” viņa pauž.

Paredzams, ka latgaliešu mūzikas kanālā būs ļoti daudzveidīga mūzika – sākot no folkloras līdz smagajam rokam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti