Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku «Reformācijai – 500»

Atzīmējot baznīcas reformācijas kustības piecsimto gadadienu, Latvijas Pasts (LP) izdod tai veltītu pastmarku. Jaunās pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota 2017.gada 27.oktobrī Rīgas 50.pasta nodaļā, Stacijas laukumā 2, tirdzniecības centrā Origo, no plkst.7.30 līdz 20, informē LP.

Pastmarka "Reformācijai – 500" izdota 200 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir  € 0,85, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām uz jebkuru pasaules valsti ārpus Eiropas Savienības. Līdz ar pastmarku 1500 eksemplāros izdota arī speciāla aploksne. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Jānis Strupulis.

Uz pastmarkas attēlotas divas ar reformāciju cieši saistītas personības – baznīcas reformu ideologs Mārtiņš Luters (Martin Luther) un Andreass Konpkens (Andreas Knöpken, arī Knopke un Knopius), reformācijas kustības aizsācējs toreizējās Livonijas pilsētā Rīgā. Pastmarkā un pirmās dienas zīmoga redzama arī Lutera roze – plaši izplatīts luterisma simbols.

Mācītāja, teologa, profesora M.Lutera mācība rosināja reformāciju, kļūstot par pamatu gan luterisma un protestantisma tradīcijām, gan lielā mērā arī Rietumu civilizācijas kultūrvēsturiskai kopībai. Kustība radās 16.gadsimtā ar mērķi īstenot Eiropas katoļu baznīcas reformas, atdaloties no Romas katoļu baznīcas. Tās rezultātā baznīca sašķēlās, veidojoties vairākām jaunām konfesijām, kas pastāv arī mūsdienās: luterisms, anglikānisms, prezbiteriānisms, reformisms u.c.

Livoniju daudzi autori min kā vienu no pirmajiem reģioniem, kur M.Lutera idejas izplatījās ārpus Vācijas teritorijas. Reformācijas centrs Livonijā bija Rīga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti