Latvijas Pasts izdod ES prezidentūrai veltītu pastmarku

Latvijas Pasts otrdien prezentē pirmo šogad izdoto pastmarku, kas veltīta Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē. Jaunās pastmarkas dizainu veidojis mākslinieks Ģirts Grīva, izmantojot Latvijas prezidentūras ES Padomē oficiālo logo, kurā redzams grafiskā dizainera Gunāra Lūša radītais dzirnakmens tēls pelēkā un sarkanbaltā tonī.

Tā ir pirmā no kopumā 30 dažādām pastmarkām, ko šogad izdos Latvijas Pasts. Markas tirāža ir 200 tūkstoši eksemplāru, un tās nominālvērtība ir 64 centi, kas atbilst vienkāršas pastkartes nosūtīšanas izmaksām uz jebkuru no ES valstīm..

„Tas ir ļoti nopietns un svarīgs pienākums – pārstāvēt Latviju Eiropas Savienības Padomē, tādēļ mēs uzskatām, ka šī pastmarka būs interesanta gan mūsu kolekcionāriem, gan jebkuram, kurš izmanto markas pasta sūtījumu sūtīšanai. Izmantot šo pastmarku varēs gan sūtījumu noformēšanai sūtījumiem pa Latviju, gan arī var apmaksāt pastkartes sūtīšanu pa Eiropas Savienības valstīm. Pirmie interesenti pie pastmarkas varēs tikt pasta centrā „Sakta” Brīvības bulvārī 32, kur no plkst. 7.30 līdz 19.00 notiks pirmās dienas zīmogošana. Savukārt pastmarkas prezentācija notiks Eiropas Savienības mājā plkst.11,” stāsta Latvijas Pasta Filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs.

Latvijas prezidentūra ES Padomē risināsies 2015.gada pirmajā pusē, un prezidentūru Latvija pārņems no Itālijas, bet vēlāk nodos to Luksemburgai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti