Latvijas Pasts eksponē daļu vērtīgās 20.gs. sākuma kolekcijas

Pēc vairāk nekā 10 gadu pārtraukuma pirmo starptautisko filatēlijas izstādi Latvijā šoruden organizē Latvijas Pasts un Latvijas Filatēlistu savienība (LFS).

Starptautiskajā filatēlijas izstādē „Baltica 2014” tiks eksponēti Baltijas jūras reģiona valstu pastmarku izdevumi. Latvija izstādē būs pārstāvēta ar krāšņajiem 20.gadsimta 90.gados izdotajiem latviešu tautastērpu pastmarku izdevumiem, kā arī daļu no 1,5 miljonu eiro vērtās Latvijas Pasta īpašumā esošās 20.gadsimta sākuma dažādu valstu pastmarku kolekcijas: izstādē, ņemot vērā tās tematiku, varēs aplūkot no 1928. līdz 1939.gadam Somijā un Zviedrijā izdotās pastmarkas. Latvijas Pasta eksponētās pagājušā gadsimta pirmās puses pastmarkas ir unikālas ar to, ka pasaulē reti sastopamas tik pilnīgā kolekcijā.

Ar speciālu stendu filatēlijas izstādē piedalīsies Igaunijas pasta uzņēmums, un tajā bez citām kaimiņvalsts pastmarkām varēs iepazīties ar Igaunijas pastmarku izdevumu, kas veltīts Baltijas ceļa akcijas 25.gadadienai trīs Baltijas valstu pastmarku bloka kopizdevuma ietvaros.

Filatēlijas izstādes atklāšanas pasākumā tiks prezentēts arī jaunākais Latvijas Pasta izdevums – jau devītā pastmarka sērijā Latvijas bākas. Uz tās attēlotas Ainažu bākas: gan tā sauktā vecā 1908.gadā celtā Ainažu bāka, kas  1986.gadā nogrimusi jūrā, bet vēlāk no tās izcelta, atjaunota un uzstādīta Ainažos jau kā vēstures piemineklis; gan arī 1930.gadā būvētā bāka, kas joprojām atrodas jūras krastā.

Jaunās pastmarkas māksliniece ir Arta Ozola-Jaunarāja, un tās tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru. Pastmarkas nominālvērtība ir 0,71 eiro, kas atbilst vienkāršas pastkartes nosūtīšanas izmaksām uz jebkuru pasaules valsti.

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana risināsies izstādes telpās 12.septembrī no plkst.10 līdz 18. Pastmarku, pirmās dienas aploksni un zīmogu iespējams aplūkot šeit.

Filatēlijas izstādes darba laiks 12.septembrī būs no plkst.10 līdz 18, bet 13.septembrī – no plkst. 10 līdz 16.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 17.oktobrī.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti