Latvijas mūziķi iedziedājuši labdarības maratona «Dod pieci» šī gada himnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Tieši nedēļu pirms labdarības maratona „Dod pieci” sākuma pirmizrādi piedzīvojusi „Dod pieci” oficiālā himna "Nepārlaužams", kuras sacerēšanā un ierakstā piedalījušies vairāk nekā 20 Latvijā populāri un iecienīti mūziķi.

Himnas „Nepārlaužams” mūzikas autori ir Dons, Goran Gora un Māra Upmane-Holšteine. Teksta autoru vidū ir Māra Upmane-Holšteine, kā arī vairāki repa mākslinieki - VIŅA, ansis, Edavārdi, Ozols un Reiks. Dziesmas producents - Rūdolfs Budze (DJ Rudd).

Dziesmas ierakstā Latvijas Radio studijā piedalījušies ne tikai tās mūzikas autori Upmane-Holšteine, Dons un Goran Gora, bet arī Intars Busulis, Aija Andrejeva, Jānis Aišpurs, Ralfs Eilands, Justs, Aija Vītoliņa, Marta Grigale, Markus Riva, Lauris Valters, Jānis Stībelis, Ozols, Reiks, Edavārdi, VIŅA, ansis, „Latvian Voices”, kā arī Mārcis Auziņš (ģitāra) un DJ Rudd (taustiņinsturmenti, elektronika). Dziesmas video režisējusi Latvijas Televīzijas režisore Zane Gargažina, operatori - Mārtiņš Šalmis un Ņikita Korņevs, video montāža - Edmunds Rimšāns, krāsu korekcija - Māris Martušs gaismas - Ronalds Blūms un Lāsma Kokenberga.

Ziņots, ka šogad labdarības maratons „Dod pieci” aicina palīdzēt cilvēkiem, kurus skāris vēzis, un Latvijā tādu ir vairāki desmiti tūkstošu. Ziedojot dziesmu, sabiedrība var atbalstīt šo cilvēku atlabšanu pēc grūtās slimības īpašās psihosociālās rehabilitācijas nometnēs, ko rīko onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks”.

Jau ceturtdien, 15. decembrī, pl.17:00 trīs Latvijas Radio 5 Pieci.lv dīdžeji -

Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Aleksis Vilciņš - tiks ieslēgti īpašā stikla studijā laukumā pie tirdzniecības centra „Origo”, kur dzīvos un strādās līdz pat 21.decembrim,

atskaņojot radio ēterā tikai un vienīgi klausītāju izvēlētu mūziku. Dziesmas par ziedojumu jau tagad var pieteikt „Dod pieci” mājas lapā www.dodpieci.lv.

Minimālais ziedojums par vienu dziesmu ir pieci eiro,

un tas nodrošinās vienu nodarbību vienam vēža slimniekam rehabilitācijas nometnē, taču ziedot var arī lielāku summu. Ziedojumus jau tagad jebkurā paša izvēlētajā apmērā var veikt arī ziedot.lv mājaslapā. Tāpat ziedot var, piezvanot uz labdarības tālruni 90067005 (maksa par zvanu 1,42 eiro). Labdarības maratona norises laikā no 15. līdz 21. decembrim ziedot varēs arī Latvijas Radio 5 - Pieci.lv stikla studijā, kas atradīsies ''Origo'' laukumā.

"Dod pieci" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kura ietvaros šogad notiks astoņi labdarības maratoni dažādās Eiropas valstīs. Pirmā stikla studija darbojās 2004.gada pirmssvētku laikā Nīderlandes pilsētā Utrehtā un no tās pārraidīja Nīderlandes sabiedriskā medija popmūzikas radiostacija 3FM.

Pirmajā labdarības maratonā "Dod pieci" 2014.gada decembrī tika saziedoti 64 550 eiro, kas nodrošināja Ziemassvētku dāvanas vairāk nekā 5 tūkstošiem trūcīgo un vientuļo Latvijas sirmgalvju, savukārt pērn - jau 135 546 eiro, kas šogad sniedz asistenta atbalstu vismaz 54 ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība ''Dzīvības koks'' dibināta 2004.gadā un ir vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. Biedrības mērķis ir aizstāvēt pacientu intereses nacionālā un starptautiskā līmenī, lai arī Latvijā būtu iespēja saņemt kvalitatīvāku veselības aprūpi. Viena no biedrības darbības prioritātēm ir psihosociālās rehabilitācijas programmas onkoloģiskajiem pacientiem ''Spēka avots'' ieviešana un pieejamības nodrošināšana. Biedrībai ''Dzīvības koks'' kopš 2005.gada piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti