Latvijas Kultūras akadēmijā svinēs Valpurģu nakti

30. aprīlī Latvijas Kultūras akadēmijā norisināsies ikgadējais studentu veidotais mūzikas un kultūras pasākums "Valpurģi".

No vakara līdz pašam rītam Valpurģu nakts svinētājiem būs iespēja izbaudīt dzīvo mūziku, dejot, skatīties aktuālās jauno režisoru filmas un atpūsties dārzā pie ugunskura.

Šogad pasākums sadalīts divās daļās. Līdz pusnaktij uzstāsies regeja un ska mūzikas grupas "2tie", "Oranžās brīvdienas" un "Gapoljeri", bet pēc raganas dedzināšanās pusnaktī sāksies nakts pasākuma daļa ar smagākas mūzikas grupu piedalīšanos – Valpurģu naktī uzstāsies "Burn in Blizzard", "Indygo" un "Band mango".

Muzikālos priekšnesumus papildinās ķecerīgas aktivitātes akadēmijas dārzā. Nakti varēs aizvadīt pie ugunskura, klausoties stāstus par raganām, to vēsturi un dzīvi šodien. Būs arī dažādas meistarklases un sportiskas izklaides, piemēram, šaušana ar loku, tiks demonstrētas Kultūras akadēmijas audiovizuālās mākslas studentu veidotas filmas, būs pieejams fotostūris.

Valpurģu naktī visā pasaulē tiek sveikta pavasara iestāšanās. Senos laikos šis bijis raganu sanākšanas rituāls, kurā viņas dejojušas ap ugunskuru. Attīstoties sabiedrībai, 30. aprīļa naktī cilvēki sāka raganas dedzināt, nicinot viņu ķecerīgo rīcību. Latvijas Kultūras akadēmija apvienoja abas paražas: tiek dejots, kurts ugunskurs, sveikts pavasaris un pusnaktī sadedzināta ragana.

"Valpurģi" notiks 30. aprīlī plkst. 19 Latvijas Kultūras akadēmijas teritorijā Ludzas ielā 24 Rīgā – lielajā un mazajā zālē, pagalmā un dārzā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti