Rīta Panorāma

Intervija ar Guntaru Ķirsi

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Diānu Potjomkinu

Eirovīzijas dziesmu konkurss. Telefonintervija ar Zitu Kaminsku

Latvijas delegācija prognozē Aminatas iekļūšanu Eirovīzijas finālā

20. maija vakarā Latvijas pārstāvei Aminatai gaidāma nozīmīga uzstāšanās Eirovīzijas dziesmu konkursa otrā pusfināla ģenerālmēģinājumā, kurā savu vērtējumu noteiks konkursa žūrija, telefonintervijā Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma” stāsta Latvijas delegācijas vadītāja Zita Kaminska. Delegācija prognozē Aminatai sesto vietu un attiecīgi iekļūšanu finālā.

„Noguruši varbūt esam, bet tas nogurums ir patīkams, jo patiesībā mūziķim, dziedātājam ir svarīgi, lai par viņu ir interese, lai viņu fotografē un intervē,” saka Kaminska. „Būtiska šāda publicitāte ir arī konkursam.”

Delegācijas vadītāja stāsta, ka trešdienas vakarā Aminatai paredzēts „ļoti, ļoti svarīgs ģenerālmēģinājums, jo tur tiks noteikta puse no mūsu rezultāta”, tāpēc komanda ļauj viņai labi atpūsties.

„Mums, kā vienmēr, ir paveicies – mēs esam stiprākajā pusfinālā, jo tie, kas vakar skatījās pirmo pusfinālu, daudzi man zvanīja un rakstīja īsziņas – ja mēs būtu tur, mēs noteikti, noteikti tiktu finālā, bet, protams, sacensties ar stiprākiem varbūt ir lielāks gods," spriež Kaminska.

"Un varbūt sevi nevajadzētu par zemu novērtēt, jo šogad patiešām no profesionāļiem esam saņēmuši ļoti, ļoti daudz komentāru un pozitīvu atsauksmju, ka dziesma ir spēcīga, izpildījums spēcīgs, priekšnesums spēcīgs,” atklāj Kaminska, atzīstot, ka šogad konkursā līmenis ir augsts.

Delegācija lēš, ka Aminata otrajā pusfinālā varētu ieņemt sesto vietu.

„Tās ir prognozes. Mēs arī vakar [pirmajā pusfinālā] redzējām, ka prognozes ne vienmēr piepildās,” turpina Kaminska.

Jau vēstīts, ka 19.maija vakarā Austrijas galvaspilsētā Vīnē izskanēja Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmais pusfināls. Ceļazīmi uz finālu ieguva mūsu kaimiņvalstu - Igaunijas un Krievijas pārstāvji, kā arī Albānija, Armēnija, Rumānija, Ungārija, Grieķija, Serbija, Gruzija un Beļģija.

Otrajā pusfinālā 21.maijā būs pārstāvēta Norvēģija, Īrija, Čehija, Lietuva, Sanmarīno, Malta, Portugāle, Melnkalne, Šveice, Azerbaidžāna, Slovēnija, Latvija, Polija, Islande, Izraēla, Kipra un Zviedrija.

Kopumā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas šogad norisinās sešdesmito reizi, piedalās 40 dalībvalstis. Latvija ar Aminatas izpildīto "Love Injected" otrajā pusfinālā uzstāsies ar desmito kārtas numuru.

Kā vēstīts, Aminatas priekšnesumu mēģinājumos atzinīgi novērtējuši žurnālisti no visdažādākajām valstīm. Arī bukmeikeri šogad Latvijai prognozē augstu vietu.

Eirovīzijas fināls norisināsies 23.maijā. Uz to ceļazīme, kā ierasts, jau nodrošināta tā sauktajam lielajam pieciniekam, proti, Spānijai, Francijai, Vācijai, Itālijai un Lielbritānijai, kā arī šī gada konkursa rīkotājai Austrijai. Šogad ar finālu savu dalību Eirovīzijā sāks Austrālija.

Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfinālu 21.maijā varēs vērot tiešraidē Latvijas Televīzijas 1. kanālā, kā arī LTV mājaslapā, bet lielo finālu 23.maijā – arī LTV7.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti