Latvijā nebijušā gaisa balonu ziemas festivālā Jēkabpilī salaulās 50 pāru

Ceturtdien Jēkabpilī un tai līdzās esošajos Salas, Krustpils un Viesītes novados jeb Sēlijā sākas Latvijā vēl nebijis gaisa balonu ziemas festivāls «Love Cup», kurā gaisā salaulās 50 pāru.

Tādā veidā ir plānots sasniegt jaunu Ginesa rekordu. Viena no pasākuma rīkotājām Zane Auziņa uzsver, ka šis pasākums var likt Latvijas vārdam plaši un labvēlīgi izskanēt visā pasaulē.

„Šodien pirmo reizi Latvijā sākas ziemas gaisa balonu festivāls, jo parasti visas aktivitātes, kas saistītas ar gaisa baloniem, notiek vasarā. Mēs cenšamies pierādīt, ka to var darīt arī ziemā, kā tas notiek Austrijas Alpos un daudzviet citur. Festivāls notiks četras dienas. (..) Balonu vidū būs arī unikāli baloni. Piemēram, viens būs kā tramvajs, kurā varēs būt 16 cilvēki. (..) Īpaši lepojamies ar trim siržu baloniem,” stāsta Auziņa.

Pasākumu rīko ceļotāju klubs biedrība «Sky Amazons», kurā apvienojušās tikai dāmas ar mērķi popularizēt gaisa kuģošanas kustību. Pasākumā Sēlijā piedalīšoties arī piloti kungi, stāsta rīkotāju pārstāve Zane Auziņa.

Pasākuma norisi ar vairākiem desmitiem tūkstošiem eiro atbalsta vietējās pašvaldības. Festivāla norise saskaņota arī Civilās aviācijas aģentūrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti