Nakts ziņas

ES līmenī spriež par invalīdu tiesībām

Nakts ziņas

«Latvenergo» emitēs obligācijas 100 miljonu eiro vērtībā

Telefonintervija ar Zitu Kaminsku

Latvija beidzot izcīna vietu Eirovīzijas finālā

21.maija vakarā Vīnē, Austrijā noskaidrots Eirovīzijas dziesmu konkursa otrā pusfināla desmitnieks. Latvijas pārstāve Aminata pēc sešiem neveiksmīgiem gadiem beidzot ievedusi valsti konkursa finālā. Dalību Eirovīzijas finālā turpinās arī Lietuvas, Polijas, Slovēnijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Melnkalnes, Kipras, Azerbaidžānas un  Izraēlas pārstāvji.

"Mēs to ļoti ilgi gidījām un ļoti ilgi uz to gājām," telefonintervijā Latvijas Televīzijas nakts ziņām saka Latvijas delegfācijas vadītāja Zita Kaminska. "Milzīgs paldies Aminatai, ka viņa uzrakstīja tik labu dziesmu un ka viņa vispār ir tik talantīga un laba dziedātāja."

Otrajā pusfinālā piedalījās Norvēģija, Īrija, Čehija, Lietuva, Sanmarīno, Malta, Portugāle, Melnkalne, Šveice, Azerbaidžāna, Slovēnija, Polija, Islande, Izraēla, Kipra, Zviedrija un Latvija.

Mūsu valsts pārstāve Aminata ar dziesmu "Love Injected" uzstājas desmitā.

Aminatas intervija pēc iekļūšanas finālā:

"Tagad ir tāds klusums pirms vētras. Krāju enerģiju uz to galveno brīdi," saka Aminata.

Telefonintervija ar Zitu Kaminsku  LTV "Rīta Panorāmā" 22.maijā:

Kāds Eirovīzijas konkursam tuvu stāvošs cilvēks teicis: "Ja jūsu dziesma neiekļūs finālā, tad mums Eirovīzija ir vienkārši jāslēdz ciet", stāsta Kaminska.

Kā vēstīts, ceļazīmi uz finālu pirmajā pusfinālā ieguva mūsu kaimiņvalstu - Igaunijas un Krievijas pārstāvji, kā arī Albānija, Armēnija, Rumānija, Ungārija, Grieķija, Serbija, Gruzija un Beļģija.

Eirovīzijas fināls notiks sestdien, 23.maijā. Uz to ceļazīme, kā ierasts, jau nodrošināta tā sauktajam lielajam pieciniekam, proti, Spānijai, Francijai, Vācijai, Itālijai un Apvienotā Karaliste, kā arī šī gada konkursa rīkotājai Austrijai. Ar finālu savu dalību Eirovīzijā sāks Austrālija, kura konkursā piedalās par godu Eirovīzijas 60.jubilejai.  

Eirovīzijas dziesmu konkursa lielo finālu 23.maijā varēs vērot tiešraidē Latvijas Televīzijas (LTV) pirmajā un septītajā kanālā, kā arī LTV mājaslapā. Savukārt Latvijas Radio 5 - "Pieci.lv" līdz 24.maijam vairākas reizes dienā ēterā sazvanīsies ar grupas "Transleiteris" mūziķiem Edžu Ķaukuli un Lauri Mihailovu, kuri stāstīs par notiekošo "Eirovīzijā".

Eirovīzijas finālu šogad komentēs "Pieci.lv" ētera balss un dīdžejs Toms Grēviņš kopā ar Valteru Frīdenbergu.

 

Saistītie raksti
9 komentāri
Luix
Un to radio 5 mès visi apmaksājam ar saviem nodokļiem... Neprofesionālisms, slikts vārdu krājums, infantīlisms un pilnīga bezgaumība... Es labprāt atteiktos apmaksāt šo bullshitu, ja vien varētu...!!!
mūziķis
Laikam nomainot diskutablo Latvijas atlases raidījuma formātu tas būs izdevies... Vienīgi Latvijas atlasē kaitināja pats pirmais raidījums, kur mūziķiem jādzied kā mūzikas skolā. To vajag, bet aizkadrā....
Santa
Es vairs šo šovu neskatos, kopš tur uzvarēja nesaprotama dzimuma būtne. Klaunu parāde, nekas cits!
Rix - es arī
Ir arī cilvēki, kas analizē to ko redz, nevis tikai akli klausās mūzikā. Ar patreizējiem tempiem, es nebrīnošos, ka pēc 10 gadiem dziesmu izpildītāji paralēli dziedāšanai veiks dzimumaktu uz skatuves. Šovs ar katru gadu paliek arvien trulāks un trulāks. Protams, ne visi dziesmu izpildītāji cenšas talantu aizvietot ar stulbumu, taču pēdējo skaits pāris pēdējo gadu laikā ir ievērojami progresējis.
es arī
Santa, Tu tur skaties dzimumus vai dziesmu izpildījumus?
auto
Skaisti! Taču Aminatas pašas izvēlētais stils atlasēs bija labāks + G.Račs vai kāds cits sameloja, ka Eirovīzijā fona vokāliem jābūt dzīvajā. Norvēģijai, Zviedrijai un citiem bija fonogramma!
anda
Prieks par Aminatu.
Ri?ards T??eris
Liels prieks bet ceru ka nākamos gadus nebūs aizsūtītas dziesmas no kurām mums būtu jākaunās.
Miko
Patiess prieks, ka mūs sadzirdēja! Lai veicas finālā!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti