Latvieši svinēs Jāņus britu karaliskās pils pļavā

Šogad lielākās Jāņu svinības ārpus Latvijas dzīvojošajiem tautiešiem noritēs britu karaliskās Rokingemas pils īpašumos Anglijā, Korbijā, lsm.lv pavēstīja latviešu izklaides pasākumu organizatori Anglijā - apvienība "Bērzes strazdi".

Rokingemas pils bija iecienīta slavenā angļu rakstnieka Čārzla Dikensa medību un atpūtas vieta. Tajā filmēta BBC Anglijas pilsoņu kara drāma "By the Sword Divided", televīzijas seriāls "Arnescote Castle", kā arī tā redzama leģendārajā parodijfilmu klasikā "Top Secret!" ar Holivudas aktieri Velu Kilmeru galvenajā lomā.

"Bērzes strazdi" rīko iespaidīgus Līgo svētkus Lielbritānijā jau ceturto gadu pēc kārtas. Ar katru gadu latviešu skaits tajos pieaug, norāda rīkotāji. Pirmajos Jāņos Anglijas latviešu īpašumā "Mūsmājas" ieradās aptuveni 970 cilvēki, pērn "Daugavas Vanagu" lauku īpašumā "Mūsmājas" jau bija 2300 svinētāju.

Šovasar "Bērzes strazdi" ir sagādājuši Lielbritānijā dzīvojošajiem latviešiem vēl grandiozāku pārsteigumu, piedāvājot nosvinēt Līgo svētkus vairāk nekā 900 gadus senās Rokingemas pils (Rockingham Castle) īpašumos. Svinības 52 hektārus lielajā Rokingemas pilsmuižas Lielajā parkā norisināsies no 19. līdz 21. jūnijam. Agrajiem līgotājiem būs iespēja iesildīt balsis un deju soli ar latviešu dziesmām, grupu "Dakota" un "Mazajiem rakariem".

Visu svētku garumā uzstāsies dejotāji, dziedātāji, koklētāji un aktieri, bērniem būs aktivitātes ar baloniem, klauniem, radošām darbnīcām un sportiskām izklaidēm latviskā garā. Būs arī Jāņu tirdziņš ar gardajiem latviešu labumiem, alu un amatnieku rokdarbiem. Un, protams, Jāņu vainaga pīšana un lielā Jāņu ugunskura iedegšana un apdziedāšana, kā arī jestrā un tradicionālā nakts balle līdz rītausmai ar dzīvajām gupām "Mazie rakari", "Dakota" un "Credo". Vēl varēs baudīt skatus no "Miču-maču Silmači", kā arī latviešu filmu izrādīšanu brīvdabas seansos.

"Mēs, visa latviešu sabiedrība, esam pelnījuši Anglijā piedzīvot šos svētkus. Turklāt fantastiskais pļavas ielejas reljefs ar skatuvei piemērotu uzkalnu veido savdabīgu dabas amfiteātri. Ideāla vieta ar labu skatuvi, vērienīgu piedāvājumu no vietējiem latviešu tirgotājiem, amatniekiem un izklaides, kultūras programma visai ģimenei – tādi būs šie svētki," stāsta svētku organizators Toms Zeltiņš.

Jāņu pasākuma organizācijā jau kopš septembra aktīvi piedalās 12 cilvēku komanda, bet pasākuma dienās brīvprātīgo skaits sasniegs pat 80 cilvēkus. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu drošu un jautru svētku norisi, jo Rokingemas pils Lielā parka ietilpība ir četras reizes lielāka nekā "Mūsmājas", skaidro rīkotāji.

Jāņu svinību programma Rokingemas pils Lielajā parkā:

  • Piektdiena, 19. jūnijs – līgotāji gaidīti no plkst. 16. Tīkamākās vietas izvēle naktsmītnei. Latviešu amatnieku un tautisko gardumu tirdziņš. Vakarā populārās kavergrupas "Mazie rakari" un leģendārās grupas "Dakota" koncerts.
  • Sestdiena, 20. jūnijs – plkst. 10 rīta rosme kopā ar folkloras kopu "Žeberi" no Pīterboro. Dalībnieku pieteikšanās visdažādākajām stafetēm, sporta spēlēm un citām aktivitātēm visas dienas garumā. Plkst: 18 – Bērtonas amatieru teātris "Strops" ar "Skoderdienām Silmačos", Tautas deju kolektīva "Salenieki" no Londonas un jauniešu deju kolektīva "Rakstā" no Pīterboro, Lesteres folkloras kopas un koklētāju uzstāšanās. Pēc koncerta – lielā ugunskura iedegšana un apdziedāšanas rituāls. Ilgi gaidītā zaļumballe līdz pašai rītausmai kopā ar lielisko grupu "Credo".
  • Svētdien, 21. jūnijs – konkursu un spēļu uzvarētāju paziņošana, brokastīs latviešu tradicionālie ēdieni. Līdz plkst: 14 eksursijām atvērta Rokingemas pils.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt