Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ķekavā apstiprināti vēlēšanu rezultāti

Latgalē notiek pirmais pirts festivāls «Ozolpēriens»

Latgalē notiek pirmais pirts festivāls «Ozolpēriens»

Popularizējot latviskās pirts kultūru, Rēzeknes novadā notiek pirmais pirts festivāls Latgalē “Ozolpēriens”, apvienojot pirts meistarus, masierus, skaistumkopšanas speciālistus. Viņu zināšanas var smelties kā lekcijās un meistarklasēs, tā arī pirtī uz lāvas.

Ar uguns rituālu atklāts pirmais pirts festivāls Latgalē “Ozolpēriens”, kas norisinās Rēzeknes novada Bekšu ciemā. Iekurtajā ugunskurā liesma tiks uzturēta visa festivāla garumā, simboliski dodot spēku pirts meistariem, interesentiem, kā arī pirts gariņam. Apvienojot pirts rituālus ar skaistumkopšanu un masāžām, šis festivāls ir gara un ķermeņa harmonijas svētki.

“Mums ir gan pirtnieki, gan masieri, gan jogas speciālisti. Masāžas un pirts procedūras nebeidzas ar vienu vārdu - masāža un pirts - tur arī ir ļoti daudz kas viss interesants

(..) Pirtnieki ir atbraukuši ar tādām procedūrām kā tikko pēc alus gatavošanas iegūtas drabiņas vēl slapjas,” stāsta festivāla koordinatore Santa Ostaša.

Latvijā ir spēcīgas pirts tradīcijas, tomēr gadu laikā ir mazinājusies izpratne un arī zināšanas un par pirts rituāliem un dabas procesiem, kas ir savstarpēji cieši saistīti.

Festivāla ietvaros notiek izglītojošas lekcijas dažādās tēmās.

“Iesācējiem es stāstīšu pašu pirtniecības pamatu - kāda ir pareiza pirts, kāda ir labāka veselībai (..) Es pieļauju, ka tiklīdz Dievs radīja cilvēku, viņš radīja arī pirti (..) Pirtī dzemdēja, pirtī ārstējās un nodarbojās ar dziedniecību, uzlaboja veselību,” norāda pirts meistars no Krievijas Ivans Ivakins.

Savi novērojumi un secinājumi ir Latvijas Pirts savienības pārstāvim Jurim Kraucim. “Es centos pieķerties šādiem tādiem momentiņiem, jo pirts apmācība notiek vienu līdz divus gadus. Tā ka mēs varējām pieķert cilvēkiem interesējošos fragmentiņus (..) Pirts ir jābauda. Pirts nav sacensības. Pirtī nesacenšas spēkos, nesacenšas pārējā. Pirts ir ķermeņa atpūta, atveseļošana no tām lietām, kas ir sakrājušās,” norāda Kraucis.

Pirts festivālā “Ozolpēriens” iespējams ne tikai iegūt jaunas zināšanas, bet arī baudīt pirts priekus gan pirts meistaru un citu speciālistu vadībā, gan arī individuāli. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti