Lasām kopā zibakcijā!

Šodien visā Latvijā iedzīvotāji ir aicināties piedalīties Lasīšanas dienas zibakcijā „Latvija lasa”. Tajā pulksten 12 dienā jāpaņem mīļākā grāmata un tā jālasa 15 minūtes. Savu dalību notikumā jau apstiprinājušas virkne bibliotēku, un arī Latvijas Universitātes studenti izies no auditorijām, lai lasītu ielās vai pie fakultātēm.

Studenti aicina piedalīties zibakcijā izvēloties apģērbā zaļas krāsas elementus un saulesbrilles. Zibakcijas „Latvija lasa” norisināsies arī citās Latvijas apdzīvotās vietās, tai skaitā, Valmierā, Jelgavā, Daugavpilī un citur.

Latvijas Universitātes pārstāve Kitija Balcare aicina akcijas dalībniekus dokumentēt lasīšanas prieku un pēc tam iesūtīt savas fotogrāfijas uz adresi [email protected].

„Vēlamies, lai Latvijas iedzīvotāji padomā, kā lasītprasme ir saistīta ar dzīves kvalitāti. Skolēniem, kam skolā ir labāka lasītprasme un rakstītprasme, arī citos priekšmetos veicas labāk. Lasīšanas diena ir atgādinājums, ka lasītprasme ir vajadzīga ne tikai skolas solā, bet arī karjeras attīstībā un savstarpējā saziņā darbā, ar ģimeni un citur,” saka Kitija Balcere.

Lasīšanas diena ir daļa no projekta „Atbalsta programmu izstrāde un īstenošana sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveidei”, ko īsteno Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte sadarbībā ar sešām Latvijas augstskolām, 15 pašvaldībām, 25 izglītības iestādēm, piecām nevalstiskajām organizācijām un IZM Valsts izglītības un satura centru. Projekta realizācija notiek Eiropas Sociālā fonda aktivitāšu ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt