Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rīgai pārmet neskaidru graustu politiku

Lielākais airēšanas festivāls Daugavas lokos

Laivotāji un plostotāji atkal izlīkumos Daugavas lokos

Lai atgādinātu vietējiem iedzīvotājiem un viesiem par senajām plostošanas un laivošanas tradīcijām Daugavas lokos, kā arī mudinātu ikdienā vairāk nodarboties ar ūdenstūrismu, Daugavpils un Krāslavas novados notiek festivāls “Lielais plosts”. Nupat nedēļas nogalē divu dienu garumā “Daugavas lokus” no cita skatu punkta vēroja vairāk nekā 200 ūdens aktivitāšu cienītāji.

“Daugavas lokos” izvietojušās vairāk nekā 100 laivas ar tūrisma speciālistiem, ģimenēm, ūdenssporta cienītājiem un citiem interesentiem. Viņi visi ir lielākā Latvijas airēšanas festivāla “Lielais plosts” dalībnieki. Kopīga šāda mēroga laivošanas norise aizsākta jau 2012. gadā un ikreiz pulcē arvien lielāku skaitu laivotgribētāju.

Šogad festivālam izvēlēts īpašs vadmotīvs.

“Šogad tas vadmotīvs pasākumam ir 100 laivas Latvijai, un brauciena laikā mēs mēģināsim izveidot uzrakstu “Latvijai 100”, tāpat mēs uztaisīsim visādas latvju zīmes, kuras paliks kā vides objekts Slutišķu vecticībnieku sādžā,” stāsta pasākuma “Lielais plosts 2018” organizators Ilmārs Lociks.

Festivāls rit jau ceturto reizi, un, lai arī sākotnēji bija iecere, ka brauciens notiks tikai ar plostiem, laika gaitā dota iespēja arī laivotājiem. “Pirmie pasākumi bija tieši saistīti ar to, ka mēs tieši centāmies pēc iespējas vairāk piesaistīt plostus, mazāk laivas, uz plostiem likām galdus, krēslus, ģeneratoru, dzīvo mūziku, iepriekšējos gadus mums uzstājās dzīvā mūzika,” norāda Lociks.

Kopējais distances garums ir 25 kilometri. Braucienā laiku pa laikam laivotāji izkāpj krastā, lai veiktu nopietnākus darbus pieturas punktos, piemēram, kādam saimniekam palīdzētu sakraut malku vai darinātu jau iepriekš minētās spēka zīmes. Daļa uzrunāto brauciena dalībnieku atzīst, ka ar laivošanu nodarbojas profesionāli, citiem tas ir vaļasprieks. Taču festivāls noteikti ir laba iespēja Daugavas krastus apskatīt no cita skatu punkta.

“Īstenībā sajūtas ir vienreizējas, pozitīvā nozīmē. Otrkārt, laiks mūs lutina, uzskatu arī, ka viss ir pietiekoši augstā līmenī noorganizēts. Ir pozitīva atmosfēra, jā, tas ir ļoti svarīgi, un mūzika skan,” stāsta viena no pasākuma apmeklētājām Tatjana.

Lai arī lielais vējš un straume šogad pasākuma dalībniekiem tomēr traucēja un paredzēto uzrakstu “Latvijai 100” Daugavas viducī neizdevās izveidot, airētāji braucienu noslēdza veiksmīgi vecticībnieku sādžā “Slutišķi”, kur vienojās Augšdaugavas svētkos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt