«Kurš ir kurš?»: Kā tramvaja vadītāja aktierus mācīja

Otrajā Latvijas cilvēku iepazīšanās spēlē godā tika celtas sešas profesijas - amatierteātra režisors, celtnieks, aerobikas treneris, tramvaja vadītājs, bārmenis un zemnieks. Ja palaidi garām šovu, lsm.lv piedāvā ieskatīties, kā profesiju pārstāvjiem izdevās iejusties jaunajos amatos. 

Tramvaja vadītāja māca aktierus

“Bija uztraukums!”, tā dalību šovā “Kurš ir kurš” atceras rīdziniece Ērika Irmeja, lai gan ar izvēlēto amatierteātra režisores eksperimentu viņa tika galā lieliski.

“Nekas nebija grūti un neko nesajaucu. Pat tekstā, kas tika izmantots eksperimentā, es spēju atrast pareizo intonāciju, kādā bija jāizrunā teksts, lai gan profesionālie aktieri centās izsist mani no līdzsvara!"

Īstajā dzīvē nu jau divdesmit gadus viņa ir tramvaja vadītāja, kura smaidot saka, ka “laukos ar traktoru, motociklu vai pat zirgu es jātu, bet ar trolejbusu vai autobusu pilsētā braukt man nepietiktu drosmes!”

Nevar āzis būt par dārznieku

“Emocijas bija tikai un vienīgi patīkamas. Tā man bija pirmā uzstāšanās kameras priekšā, lai gan skatuve nav sveša, jo dejoju tautas dejas un spēlēju teātri,”, tā dalību šovā “Kurš ir kurš” atminas koknesietis Dzintars Meiers.

“Nu, nevar āzis būt par dārznieku," viņš smaidot saka, taujāts par to, kā veicās bārmeņa eksperimentā, kuram žūrija Dzintaru izvēlējās.

“Par bārmeņa profesiju biju pat ļoti priecīgs, kaut arī nebija līdzekļu, uz kuriem patrenēties mājas apstākļos. Grūtākais bija pagatavot kokteili trijās krāsās, jo esmu redzes invalīds un bija grūti novietot bāra karoti vajadzīgajā augstumā, lai ielietu zaļo sīrupu. Vieglākais bija izdekorēt glāzes un ieliet pirmo sīrupu. Lejot trešo sīrupu zaļajā krāsā, no snīpīša tas netecēja ārā, kas arī visvairāk mani satrauca, un beigās abas krāsas sajaucās kopā”. Un ticams, ka nebija viegli, jo Dzintars īstajā dzīvē ir celtnieks ar 10 gadu pieredzi.

Zemniece liek izstaipīties arī Reinim Ošeniekam

“Es centos, nudien centos būt aerobikas trenere,“ par šova “Kurš ir kurš?’’ eksperimenta pieredzi stāsta Ilze Lipska no Krimuldas novada, kura īstajā dzīvē ir zemniece. “Pat sapņos nerādījās, ka es varētu dzīvot laukos,” viņa stāsta, “bet dzīvē tā sanāca, ka iemīlējos zemē”. Šis ir darbs, kas izaudzis no hobija, sirdslietas, no sapņa, visu apgūstot praksē un mācoties no kļūdām.

Pieredze un jaunas paziņas būs tās, ko Ilze paņems sev kā jauku atmiņu no šova.

No kultūras nama pie tramvaja vadības

“Man ļoti patika mūsu komandas atraktīvie dalībnieki,” tā šova “Kurš ir kurš?” kolēģus atceras koknesiete Inguna Strazdiņa. “Mani izglāba mēle!”, smaida Inguna, kurai pašai šovā bija jāattēlo tramvaja vadītājas profesija.

“Tā kā tur bija tikai jārunā, tas mani nesatrauca. Ja žūrija prasītu jautājumus par vadiem, stabiem un elektrību, būtu lielas ziepes”.

Viņai ļoti gribējies, lai viņu izvēlas zemnieces eksperimentam, jo “man kā lauku cilvēkam pie vecākiem šis darbs bija jādara brīvprātīgi piespiedu kārtā”.

No šova “Kurš ir kurš?” filmēšanas  Inguna paņems līdz tikai labas atmiņas, kā arī novērojumus par cilvēkiem, kas noteikti noderēs viņas profesijā, radot jaunas izrādes un veidojot tēlus.

No treniņzāles uz celtniecības laukumu

“Man bija tikai pozitīvas emocijas!” tā par dalību šovā “Kurš ir kurš?” saka rīdziniece Zinaida Seriševa, kura ar dejošanu nodarbojas visu mūžu. Šovā viņai bija jāiejūtas celtnieces eksperimentā, par ko viņa smaida:

“Bail nebija, bija ļoti jautri, it īpaši ka viens pēc otra dalībnieki teica, ka tik seksīgas celtnieces viņi vēl neesot redzējuši”.

Pašai esot bijis jautri pamēģināt šo ekperimentu, jo sevišķi tāpēc, ka vairāk nekā puse no skatītājiem studijā nobalsoja, ka Zinaida ir īstā celtniece. Protams, bija arī kuriozi, piemēram, viņa aizmirsusi cementa nosaukumu un pateikusi apzīmējumu „tas, ar ko smērē”. Bijis interesants uzdevums, jo sevišķi tāpēc, ka bērnībā Zinaida bieži palīdzējusi tētim veikt remontus un celt vasarnīcu.

No kokteiļiem pie kāpostiem

“Bija aizraujoši būt ekrāna otrā pusē un redzēt filmēšanas procesu” – tādas ir jūrmalnieka Mihaila Minckovska emocijas, kas piedzīvotas šovā „Kurš ir kurš?”. Šovā viņam bija jātēlo zemnieks, par ko viņš nemaz nav satraucies, jo viņam patīk improvizēt. Kā viņš pats saka:

„Man bija jārīvē kāposti, un biju priecīgs pildīt šādu uzdevumu”.

Eksperimentu Mihails uztvēris ar jautrību, centies baudīt momentu un, atklāti sakot, gribējis sajaukt galvu žūrijai, lai gan žūrija viņam nav noticējusi. Un kā nu ne – jo īstajā dzīvē Mihails ir bārmenis ar 10 gadu pieredzi un franču sīrupu zīmola vēstnieks ar trīs gadu pieredzi.

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti