«Kurš ir kurš?»: Kā mediķis kļuva par masieri un džudists filēja zivi

 Auto eksperts, neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķis, līnijdeju pasniedzējs, zivju filētājs, masieris un džudists šīs visas profesijas bija uzmanības centrā 28.oktobra Latvijas Televīzijas spēlē "Kurš ir kurš?". Lsm.lv dod iespēju ieskatīties šo profesiju ikdienā un uzzināt, kādas sajūtas dalībniekiem bija iejūtoties sev svešā profesijā.

Latvijas Televīzijas šova "Kurš ir Kurš?" pirmajā raidījumā Laurim un Artūram Reinikiem pretī stājās Līna Mūze un Madara Palameika. Spēles dalībniekiem šī bija lieliska iespēja iemācīties kaut ko jaunu un lieliski pavadīt laiku, lsm.lv stāsta profesiju pārstāvji. 

Spēle "Kurš ir Kurš?"

Katrā raidījumā piedalīsies seši dalībnieki, katrs pārstāvot savu profesiju.  Tikmēr sabiedrībā atpazīstamiem cilvēkiem uzdevums būs noteikt - kurš  patiesībā ir kurš? Liekas gaužām vienkārši? Taču patiesībā tā nemaz nebūs, jo ikviens no dalībniekiem apgalvos, ka tieši viņš ir gan skolotājs vai pavārs, gan celtnieks vai masieris.

Arturs Čurakovs kļūst par mediķi un džudistu

“Galvenais, esi pārliecinošs!,” ar šādu devīzi šovā Kurš ir kurš startēja rīdzinieks Arturs Čurakovs. Viņš ir uzņēmējs autotransporta pārvadājumu nozarē, kura ikdiena paiet komunicējot, komunicējot, komunicējot. Jau deviņus gadus tiek liktas lietā mārketinga un reklāmas zināšanas un tiek apmācīts personāls, risināti tehniskie jautājumi, lai viņa uzņēmums kļūtu par numur viens Eiropā. Augsts mērķis! Nekas viņam ikdienā nesagādā grūtības lielā un cēlā mērķa labad, tāpat arī piedalīšanās šovā, jo kā pats saka, “uzņēmējam taču jāmāk viss”!

Arturs stāsta, ka turējies varonīgi un neko neesot sajaucis šova eksperimentu laikā. Galvenais, ka lielākā daļa cilvēku esot pat noticējusi viņa veikumam, kad Arturs tēlojis ātrās palīdzības mediķi un džudistu.

“Tēlā iejusties bija interesanti, varēju būt tas, kas nekad nebūšu. Bail nebija, jo ne no kā nebaidos,” pārliecināts par sevi ir Arturs. Pozitīvas un siltas emocijas, atmiņas par jauku iepazīšanos ir tās, ko uzņēmējs paņems sev līdzi no šovā piedzīvotā.

Džudists kļūst par zivju ekspertu

“Es biju gatavs tēlot masieri, bet žūrija izvēlējās mani kā potenciālo zivju filētāju,” tā iespaidos par šovu Kurš ir kurš dalās rīdzinieks Emīls Gerkens. Visgrūtākais no visiem eksperimentiem viņam šķitis tieši zivju filēšana, taču savā eksperimentā, kā izrādās, neko neesot sajaucis un esot notēlojis labi.

Viņa triks žūrijas apmānīšanā esot bijis – daudz runāt, lai novērstu visas aizdomas.

Īstajā dzīvē jau 13 gadus viņš ir džudists, kura ikdiena paiet trenējoties un piedaloties turnīros. Kā jau visiem lielajiem talantiem, karjera sākās ar to, ka vecāki aizveda uz pirmo treniņu, un, visdrīzāk, pateicoties tam, Emīls šobrīd sasniedz labus rezultātus. Vislabāk viņam patīkot sajūta pēc smagiem treniņiem, lai gan Emīls nesmādē arī atpūtu, kad var palasīt grāmatas un paskatīties filmas. Atmiņai par šovu Emīls paņems līdzi pozitīvas un iepriekš neizjustas emocijas.

Mediķi masieres lomā iegāž neuzmanība

“Tas bija kas neparasts manā dzīve,” tā dalību šovā atceras aizkraukliete Gita Iļjina. Viņa īstajā dzīvē ir mediķe, kurai jābūt gatavai jebkurai situācijai jebkādos apstākļos. “Tas ir smags darbs gan fiziski, gan emocionāli,” par savu profesiju stāsta Gita. “Brīžiem grūti mājās atslēgties no visa 24 stundu laikā notikušā, īpaši, ja pacients tiešām bijis smags.” Gita jūtas laimīga, ka kaut kādā veidā spēj sniegt palīdzību. Un pat asaras viņai sariešoties acīs, kad cilvēki uz ielas pienāk klāt un saka paldies. Mediķa darbā noteikti jābūt stipriem nerviem – tā savu darbu raksturo Gita. Par mediķi viņa kļuva, pateicoties draudzenei, lai gan sākotnēji vēlējusies būt pasākumu organizatore vai pirmsskolas izglītības iestādes audzinātāja.

Gitai šovā bija nedaudz biedējoši kļūdīties. No eksperimentiem viņai vislabāk patika dejošana, jo kādreiz pati dejojusi, un masāža, jo to viņa gribētu kādreiz iemācīties. Un, par laimi, tieši masāžas eksperimentā Gitu izvēlējās žūrija.

Grūtākais esot bijis būt masierei, nevis mediķim: “Aiz ieraduma sajaucu, un klientu nosaucu par pacientu,” viņa smaida.

Tas, viņasprāt, arī esot Gitu iegāzis. Viņa domā, ka žūrija bija malači, dāmām palīdzējusi viņu sievišķīgā intuīcija. Vēl Gita ir priecīga, ka iemācījusies filēt zivi un nomainīt auto riepu, jo tas dzīvē noderēs. Jaukas emocijas un gandarījums par paveikto Gita paņems sev līdzi no šova.

Masiere pirmo reizi maina auto riepas

“Milzīgi daudz pozitīvu emociju,” tā rīdziniece Sintija Strautiņa-Strēle atminas piedalīšanos šovā Kurš ir kurš. Galvenās lietas, ko viņa stāstīja par savu īsto profesiju pārējiem dalībniekiem, ir, ka masieris ir ārstniecības persona, kas izmanto dažādas masāžas tehnikas, un pirmā apgūstamā masāža ir klasiskā. Sintijai ir daudz interešu – viņa praktizē dažādas masāžu tehnikas, aromaterapiju, vada arī profesionālās pilnveides kursus praktizējošām kosmētiķēm, pašreiz apgūst litoterapijas noslēpumus. Sintija ir radoša personība un, lai sevi realizētu, ir apguvusi vairākas profesijas.“Man patīk, ka varu darboties dažādi, tādējādi izvairos no rutīnas – gan dodu, gan saņemu,” tā viņa raksturo savu nodarbošanos. Šajā profesijā viņai vislabāk patīk, ka var sniegt gan fizisku, gan emocionālu labsajūtu.

Apgūt piecas pārējās šova profesijas bijis izaicinoši interesanti. “Es sapratu, ka ļoti daudz ko nemāku. Nekad nebiju filējusi lasi. Lai sagatavotos šovam, divas reizes pirku lasi un mācījos filēt, sanāca gardas pusdienas. Paldies jāteic manam pieredzējušajam draugam, kurš pacietīgi mani instruēja,“ atceras Sintija. Ar džudo arī viņa nekad iepriekš nav nodarbojusies: “Trenējos džudo paņēmienos ar saviem dēliem. Jaunāko, astoņgadīgo Kārli, man izdevās nogāzt, bet vecāko, sešpadsmitgadīgo riteņbraucēju Eduardu, gan ne par ko!” Bet no džudo eksperimenta viņai nav bijis bail, jo viņa bija iemācījusies siet jostu, bija apguvusi pamatlietas par džudo filozofiju. Izrādās, ka studiju laikos braukusi arī ātrajā palīdzībā.

Taču mašīnas riepas nekad pati nebija mainījusi. Pirms šova treniņa nolūkos nomainījusi savai mašīnai ziemas riepas.

Dejot Sintijai arī patīk. Viņa atceras, kā mācījusies soļus un mājiniekiem bijis jautri. Lai gan līnijdejas nekad iepriekš nebija dejojusi, Sintijas aizraušanās ir cits dejas veids – biodeja.

“Cilvēki ir ļoti pozitīvi, atsaucīgi, interesanti, radoši. Esot kopā, ieguvu bagātīgu pozitīvisma devu,” tādas emocijas no šova kā jauku atmiņu paņems līdzi Sintija.

Līnijdejotājai nav jātēlo

“Ceru, ka šovs patiks arī skatītājiem,” sajūsmā par gūto pieredzi šovā Kurš ir kurš iespaidos dalās rīdziniece Baiba Kravčenoka. “Priecājos, ka piekritu piedalīties! Nenoliedzami māca šaubas, vai varēšu visu izdarīt un izpildīt līdz galam. Tomēr priecājos, ka nepadevos,” iespaidos dalās līnijdeju instruktore, kuras hobijs priecē pašu un apkārtējos nu jau 16 gadu.

Tā esot iespēja dejot pie skaistas mūzikas – gan klasiskas, gan kantrī, gan mūsdienu populārās mūzikas. “Man patīk, ka visi var stāties līnijās un, neuztraucoties par savu dejotprasmi, iesaistīties dejā,” par savu dejotprieku stāsta Baiba. Un pats labākais, ka nav nepieciešams deju partneris – katrs dejo pats par sevi, bet tomēr kopā ar visiem!
Apgūt pārējās piecas profesijas, lai piedalītos šovā, esot bijis ļoti grūti. “Es neprotu un man nepatīk vadīt auto, kur nu vēl nomainīt auto riepu,“ Baibai vislielākās bailes bijušas, ja viņu izvēlētos autoeksperta eksperimentam.

Baiba dalību šovā ņēmusi ļoti nopietni. Lai iemācītos filēt zivi, speciāli pirkusi lasi un mācījusies. Tāpat daudz lasījusi un mācījusies par džudo – apğērbu nosaukumus un cīņas paņēmienus.

Vispārliecinātāk Baiba justos, ja viņu izvēlētos masiera profesijā. Taču, skat, kā var gadīties – testēšanai Baibu izvēlējās tieši viņas hobijam – līnijdejām, taču abas ekspertu komandas nodomāja, ka Baiba ir masiere.

Jauna pieredze – tas ir tas, ko līnijdeju instruktore paņems kā jauku atmiņu no šova.

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

Apkoposim Latvijas interesantākās profesijas un, iespējams, tas palīdzēs atbildēt uz šī rudens galveno jautājumu – kurš ir kurš?

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti