«Kurš ir kurš?» dalībniekiem trīc kājas un viss tiek sajaukts

16. decembra šovā "Kurš ir kurš?" varēja vērot pārsteidzošus profesiju paraugdemonstrējumus. Ķmiķa radītā eksperimentā dūmo visa studija. Tāpat kāds no dalībniekiem kļūst par leļļu teātra aktieri un izrādē «Sarkangalvīte un vilks» izspēlē vecmāmiņas apēšanas ainiņu. Lsm.lv piedāvā ieskatīties, kā šova dalībniekiem veicās.

Grūtākais bija apvaldīt smieklus

“Smiekli, joki, interesanta informācija par citu profesiju pārstāvju ikdienu – tas bija kā liela C vitamīna deva tumšajam ziemas periodam,” tā savu dalību šovā “Kurš ir kurš?” atceras rīdziniece Dace Brante. Gatavošanās šovam noritēja nopietni. Īsts izaicinājums Dacei bija dejošana, un tai mājās tika veltīti vairāki vakari, kad visa ģimene dejoja Pankūkas. Ķīmijas un pirtnieka eksperimentam Dace jutusies droša, jo gan ķīmija, gan pirts lietas viņai ir tuvas.

Savukārt, trenējoties leļļu teātra aktiera eksperimentam, Dace iestudējusi ludziņas stingras žūrijas – savu dēlu – režijā.

Šova aizkulisēs pārējie dalībnieki domāja, ka Dacei piedēvēs stjuartes profesiju, taču žūrija viņu izvēlējās kosmētiķes eksperimentam. “Jutos ļoti atvieglota, jo varēju baudīt procesu, nedomājot par to, kas jārunā un kas jādara. Grūtākais bija apvaldīt smieklus, darbojoties ar tik amizantu klientu kā dziedātāju Roberto. Tā bija manā mūžā jautrākā procedūra,” stāsta Dace, kura arī īstajā dzīvē ir kosmētiķe. 

Ķīmiķe kļūst par tautas deju kolektīva vadītāju

Tā bija pieredze, ko noteikti nekad neaizmirsīšu. Atceroties filmēšanas procesu, nemanot iezogas smaids, tas bija gan satraucoši, gan jautri, tā savu dalību šovā “Kurš ir kurš?” atceras Arita Dubņika.

“Kamēr mājās trenējos, bērni klausījās Sarkangalvīti un vilku un mājās diezgan bieži skanēja lidmašīnas drošības instrukcija, kas, lai gan neskaitāmas reizes dzirdēta lidmašīnā, likās neiespējamā misija.

Nemācēju aiztaisīt drošības jostu, uz to neskatoties, un pēc tam ar vienu roku attaisīt. Kosmētiķa un pirtnieka profesijām sagatavoties bija grūtāk, jo mājās nebija ne slotiņu, ne kādu masku, ko varētu uz kādu izmēģināt! Vēl filmēšanas dienā piecos no rīta trenējos Pankūku deju. Tautiskās dejas pēdējoreiz dejoju bērnudārzā, tādēļ šis eksperiments mani biedēja visvairāk.” Bet tieši uz tautas deju ansambļa vadītāja eksperimentu žūrija izvēlējās Aritu:

“Lēnā garā sāka trīcēt kājas, un vienīgā cerība bija, ka šī profesija ir vadītājs, nevis dejotājs, tātad vadīšanas prasmēm vajadzētu mani izglābt, kas tā arī notika.

Ja žūrijas eksperti palūgtu nodejot kaut vai mazliet no jebkuras citas pazīstamas dejas, ar mani būtu cauri”. Īstajā dzīvē Arita ir ķīmīķe.

Grūtākais bija satraukums

“Interesanti, bet satraucoši. Grūti darīt lietas, kas ikdienā netiek darītas,” tā savu dalību šovā atceras Māris Brasliņš no Priekuļiem. Pirms šova Māris iekšēji paredzējis, ka viņu izvēlēsies pirtnieka vai ķīmiķa profesijai, un tā arī noticis – Mārim bija jāpiedalās ķīmiķa eksperimentā. “Grūtākais bija satraukums! Domāju, ka eksperimentā neko nesajaucu, bet uztraukums bija liels”. Un kā nu ne, ja īstajā dzīvē Māris ir tautas deju ansambļa vadītājs.

Viesturu izvēlas divām profesijām

“Bija pozitīvas un patīkamas emocijas,” tā savu dalību šovā atceras rīdzinieks Viesturs Luka-Indāns, kurš tika izvēlēts stjuarta un pirtnieka eksperimentam. “Stjuarta eksperimentā vieglāk būtu pateikt, ko es nesajaucu,” smaida Viesturs.

Pirtnieka eksperimetnā gan viņam veicās lieliski, jo arī īstajā dzīvē viņš ir šī aroda meistars. “Daru cilvēkus priecīgākus, veselākus un laimīgākus!” Un to var just, jo šī profesija ir viņa sirdslieta, ko papildina klientu smaids un tieši pateiktajos paldies Viesturs smeļas iedvesmu.

Stjuarte par leļļu teātra aktrisi

“Liels prieks par iegūtajām zināšanām un jaunām paziņām, tā bija nebijusi televīzijas pieredze” tā savu dalību šovā “Kurš ir kurš?” atceras rīdziniece Diāna Jakadela.

“Apgūt šova profesijas bija grūti, jo visas nianses ir tik ļoti svarīgas.”

Grūtākās viņai likās ķīmiķa un pirtnieka profesijas. Tomēr Diānai tika izvēlēta ne mazāk grūta profesija - viņai bija jātēlo leļļu teātra aktrise. Īstajā dzīvē Diāna ir rūpējas par pasažieru drošību 11 000 metru augstumā, viņa ir vecākā gaisa kuģa stjuarte un servisa instruktore

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti