Kultūras ziņas

Rudens noskaņas keramikā

Kultūras ziņas

Gidons Krēmers aicina uz «Kremerata Baltica» koncertiem

Tuvojas kultūras forums «Baltā nakts»

Kultūras forumā «Baltā nakts» pussimts notikumu

Nedēļas nogalē, naktī no sestdienas, 10. septembra, uz svētdienu Rīgā jau 11. reizi notiks starptautiskais mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”, kura laikā gaidāmi vairāk nekā pussimts mākslas, mūzikas, dzejas un dejas notikumu, kas visvairāk būs sakoncentrēti pilsētas centrā, Vecrīgā un Pārdaugavā, tomēr kā aktīvas kultūras saliņas pievienosies arī Miera ielas apkārtne, Sarkandaugava un Ziemeļblāzma.

Rīga starptautiskajam projektam “Eiropas Baltās naktis”, kas ar plašu kultūras notikumu spektru bija aizsākušās Briselē, Madridē un Parīzē, pievienojās pirms vienpadsmit gadiem. Kopš tā laika katru septembri Rīga viena vakara un vienas nakts laikā pārvēršas un mainās līdz nepazīšanai.

"Kopumā "Baltās nakts" centrālais uzstādījums ir par pilsētas atvēršanu mūsdienu kultūras norisēm visplašākajā mērogā, tāpēc ir, sākot ar mūziku, dzeju, deju, dažāda veida teatrālām lietām, tāpat instalāciju projekti, un tad ir starpdisciplinārā lieta, audiovizuālās multimediju lietas," stāsta kultūras foruma “Baltā nakts” pamatprogrammas koordinatore Baiba Koemeca.

Mūsdienu kultūras forums „Baltā nakts” šogad notiks naktī sestdienas uz svētdienu, vienas nakts garumā visā Rīgas teritorijā aicinot skatīties, baudīt un iepazīt vairāk nekā 50 daudzveidīgas, atšķirīgas un krāsainas laikmetīgās mākslas norises, kas aptvers Rīgas centru, Vecrīgu, Miera ielu, Spīķerus, Pārdaugavu, kā arī Sarkandaugavu un Ziemeļblāzmu.

"Ļoti populāri ir dažādu instalāciju projekti. Šajā "Baltajā naktī" būs dažādi ārzemju projekti pie Brīvības pieminekļa, kur daudzu spuldzīšu tūkstoši veidos mākoni – kopīgu gaismas sajūtu, kā arī stacijas laukumā smilšu rakstītājs veidos frāzes," stāsta Rīgas domes Kultūras pārvaldes vadītāja Baiba Šmite.

Šogad pēc vairāku gadu pārtraukuma tiks atjaunoti „Baltās nakts” mākslas un mūzikas tramvaji. Tie kursēs maršrutā Ausekļa iela - Gaujas iela, savienojot Rīgas centru ar vienu no tālākajiem norises punktiem.

"Viens no tramvajiem ar nosaukumus "Sapnis par koncertzāli", kurā spēlēs gan klasisko ģitāru, gan akordeonu, pūtēji, būs pārstāvēti stīgu instrumenti, piedalīsies gan profesionāli mūziķi, gan mūzikas skolu audzēkņi, vide būs ļoti eklektiska, tramvajs piestās katrā pieturā," atklāj “Pareizās ķīmijas/kultūras perona” producente Austra Bērziņa. "Savukārt otrs tramvajs ir pārinieks pirmajiem – "Sapnis par karnevālu"."

“Baltās nakts” centrālais un lielākais projekts šogad būs “Tēlniecības kvadriennāle Rīga” ar dažādiem objektiem pilsētvidē un izstādi Vāgnera zālē.

"Tēlniecības kvadriennāle aizsāksies 10.septembrī un turpināsies līdz pat 28.oktobrim, šogad "Tēlniecības kvadriennāle Rīga" pievērsusies divu pretēju konceptu aplūkošanai, kas ir konservatīvisms un liberālisms," stāsta “Tēlniecības kvadriennāles Rīga” direktore Kristiāna Kārkliņa.

Tehnoloģiski vienus no sarežģītākajiem mākslas darbiem, kas ieteiksies virtuālajā realitātē, iecerējuši mākslinieki Gints Gabrāns un Voldemārs Johansons.

Īpašu programmu “Baltās nakts” laikā gatavo arī Dzejas dienu rīkotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt