Kultūras centrs «Imanta» jubileju atzīmēs ar «Gada dančiem četrās tūrēs»

Ceturtdien, 12.martā, no plkst. 20 līdz 22 Rīgas kultūras un atpūtas centrā "Imanta" norisināsies pasākumu cikla "Gada danči" pirmā daļa "Pavasaris". Pasākumā piedalīsies danču mūzikas grupa "Trejdeviņi" un horeogrāfe Lilija Lipora. "Gada dančos" ikviens varēs apgūt latviešu tradicionālos dančus.

Atzīmējot Rīgas kultūras un atpūtas centra "Imanta" 20. jubilejas gadu, notiks četri gadskārtām veltīti latviešu tradicionālo danču vakari. Pirmais no tiem veltīts pavasarim. Apmeklētāji varēs apgūt dažādus latviešu dančus un rotaļdejas.

Līdzīgi kā tautasdziesmas, danči ir mantoti no tautas un izdzīvojuši gadu simtus, attīstoties un nedaudz pārveidojoties. Katra deja sastāv no pamatsoļiem un nedaudzām dejas norisēm, kuras tiks apgūtas horeogrāfes Lilijas Liporas vadībā, un tad katrs dejotājs varēs izdejot tos, precīzi atkārtojot vai interpretējot jeb improvizējot pēc savas gaumes un prasmes. Pasākumā tiks apgūtas arī  rotaļdejas, kuru laikā notiek dalībnieku  iepazīšanās, sižetu izspēlēšana vai aktīva pāru maiņa.

Pasākuma rīkotāji rosina apgūt dančus, lai pēc tam varētu tos izmēģināt arī nākamajās svinībās ģimenes un draugu lokā.

Pasākumā piedalīsies danču mūzikas grupa "Trejdeviņi", kurā darbojas Edgars Lipors (akordeons, dūdas, stabules, balss), Zane Stafecka (alts, balss) vai Arta Lipora (vijole, balss) un Jānis Sausnītis (sitamie instrumenti, klarnete, balss).

Pasākumu ciklā "Gada danči četrās tūrēs" notiks danču vakari 12.martā, 21.maijā, 24.septembrī un 19.novembrī.

Rīgas kultūras un atpūtas centrs "Imanta" 2015.gadā svin 20 gadu jubileju. Visa gada garumā, akcentējot kultūras centru kā nozīmīgu pilsētas, īpaši Pārdaugavas kultūrvides daļu, kultūras centrs aicinās uz dažādiem pasākumiem. 24.aprīlī notiks kultūras centra "Imanta" 20 gadu jubilejas koncerts "Turpinājums", kurā piedalīsies profesionālais pūtēju orķestris "Rīga" diriģenta Valda Butāna vadībā, solisti Daumants Kalniņš un Ilona Bagele.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti