Krievijas TV noraida iespēju Krievijas pārstāvei Eirovīzijā uzstāties tiešsaistē

Krievijas televīzijas vadība noraidīja Eiropas raidorganizāciju apvienības (EBU) piedāvājumu Eirovīzijas norises valstī Ukrainā neielaistajai Krievijas pārstāvei Jūlijai Samoilovai piedalīties konkursa tiešsaistē, vēsta raidsabiedrības BBC Krievijas dienests. 

“Mēs uzskatām attālinātas līdzdalības piedāvājumu par dīvainu un atsakāmies no tā, jo tas viennozīmīgi ir pretrunā ar pašu pasākuma jēgu, kura dzelžainais noteikums ir uzstāšanās tiešajā ēterā,” teikts “Pirmā kanāla” paziņojumā.  

Jau vēstīts, ka Ukrainas drošības dienests ir aizliedzis ieceļot valstī Krievijas pārstāvei Eirovīzijas dziesmu konkursā Jūlijai Samoilovai. Šāds lēmums tiek pamatots ar Ukrainas likumdošanas pārkāpšanu, Samoilovai apmeklējot okupēto Krimu. 

Šīgada Eirovīzijai izraudzītā dziedātāja no Krievijas nenoliedz, ka 2015.gadā uzstājās Krimā, kas tobrīd jau gadu bija Krievijas okupēta. Ukrainas Drošības dienests apņēmies pārbaudīt katru Eirovīzijas dalībnieku, lai pārliecinātos, vai vēl kāds no pretendentiem nav bijis okupētajā Krimā.

Savukārt Eirovīzijas konkursa vadītājs Jons Ola Sands izplatījis paziņojumu, kurā teikts, ka konkursa rīkotāji centīsies panākt to, lai visiem dalībniekiem būtu iespēja piedalīties konkursā Kijevā. Tāpat Sands atzīst, ka konkursa rīkotāji respektē Ukrainas pieņemto lēmumu, tomēr ir ļoti neapmierināti ar to, jo tas ir pretrunā konkursa garam.

Jau vēstīts, ka Latvijas pārstāvji, grupa "Triānas parks" Eirovīzijā, kas šogad notiks Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, uzstāsies pirmajā pusfinālā 9.maijā. Pusfinālā Latvijas pārstāvji uzstāsies ar 13. numuru.

 

 

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti