Krāšņas Ziemassvētku egles un skanīgi koncerti Pirmajā adventā

Aizdedzot pirmo sveci adventa vainagā, Latvijas pilsētās iemirdzas lielās svētku egles, gaisā virmo piparkūku smarža, baznīcās un kultūras namos skan gaiši koncerti. Piedāvājam ieskatīties, kādi pasākumi, radošās darbnīcas un skaistumlietu tirdziņi norisināsies Pirmajā adventā.

Rīgā jau virmos Ziemassvētki

Doma laukumā, plkst. 17.00 iemirdzēsies svētku egle. Klātesošos ar koncertprogrammu priecēs bērnu vokālais ansamblis "Momo" un solists Andris Ērglis un muzikālā uzveduma "Ziemassvētku vecīša cimdiņš" dziesmas Samantas Tīnas un Ata Auzāna sniegumā. Koncertuzveduma teicējs būs Jānis Skanis.

Līdz ar svētku egles iedegšanu atklās arī Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņu, kurā rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja iegādāties īpaši svētku laikam darinātus tautas lietišķās mākslas izstrādājumus, ierastos ziemas sezonas cienastus un svētku dāvanas. Ziemassvētku tirdziņi šogad darbosies arī Līvu laukumā, Esplanādē un sestdienās arī Kalnciema kvartālā.

Tāpat Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā sāks darboties arī tradicionālais Pasta namiņš. Šogad tas atšķirsies ar vizuālo izskatu un iespēju nosūtīt īpaši iesmaržinātas un uzsildītas pastkartes. No Pasta namiņa varēs nosūtīt arī vēstules, pakas un sīkpakas.

Rīgas dievnamos notiks skanīgi koncerti

Svētdien svētku noskaņa būs jūtama arī Rīgas dievnamos.

  • Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē plkst.16.00 skanēs senās mūzikas vokālās grupas "Ars Antiqua Riga" izpildītie skaņdarbi. Kopā ar vokālo grupu muzicēs Ainārs Paukšēns (gamba), Ieva Nīmane un Kristīne Stumbure (flautas), Kaspars Majors un Vairis Nartišs (baroka tromboni). Koncertā skanēs vēlīno viduslaiku mūzika, kas pārstāvēta caur diviem flāmu skolas pamatlicējiem - Gijomu Difē un Žilu Benšuā
  • Rīgas Sv. Pētera baznīcā plkst. 16.00 latviešu literātu dzeja latviešu komponistu radītajās melodijās skanēs literāri muzikālajā pasākumā "Veltījums".
  • Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā plkst. 21.00 skanēs baroka laika mūzika. Baroka koris "Collegium Choro Musici Riga" un baroka orķestra "Collegium Musicum Riga" solisti diriģenta Māra Kupča vadībā atskaņos renesanses laika flāmu komponista Orlando di Laso daiļradi.
  • Pirmajā adventā sāksies arī koncertcikls "Adventa mūzikas svētki Rīgā", kura ietvaros plkst. 12.00 Rīgas Sv. Trīsvienības baznīcā muzicēs Laura Bicāne, Ieva Supjeva un Ansis Klucis, bet plkst. 13.00 Rīgas Krusta baznīcā uzstāsies Ieva Akuratere, Matīss Akuraters un Leons Sējāns.
  • Rīgas Domā plkst.19.00 notiks koncerts ar kamerkora "Ave Sol", orķestra "Rīga" un solistu Elīnas Šimkus, Armanda Siliņa, mūziķu Krišjāņa Rēriha, Kārļa Rēriha un diriģenta Mārča Miķelsona piedalīšanos.

Našķi, rotājumi un mirdzoša egle Jūrmalā

Dubultu laukumā tiks svinīgi iedegta Jūrmalas pilsētas galvenā Ziemassvētku egle. Jūrmalnieki un pilsētas viesi no plkst.12.00 līdz 17.00 tiek aicināti uz dāvanu un našķu tirdziņu, eglīšu rotāšanas darbnīcu un galvenās egles iedegšanu kopā ar Jūrmalas teātra aktieriem un Ziemassvētku vecīti.

Muzikālu priekšnesumu sniegs mūziķu trio "3Live Project" - dīdžejs [Ex] da Bass, trompetists Normunds Piesis un perkusionists Einārs Latiševs. Plkst.16.00 notiks Jūrmalas teātra koncertuzvedums "Katram savi raibie Ziemassvētki". Pasākuma izskaņā plkst.16.30 uzstāsies Žorža Siksnas vokālās studijas audzēkņi.

Pārsteigumi Salaspilī

Plkst. 16.00 pie kultūras nama "Enerģētiķis" gaidāma pārsteigumu pilna pilsētas egles iedegšana. Ar dziesmām koncertprogrammā "Leduspuķes Tavā logā" priecēs Nacionālā teātra aktrises Dita Lūriņa un Zane Dombrovska, kā arī mūziķis Aigars Voitišķis.

Liepājā dziedās Igo

Liepājā plkst.15.00 adventa laika ieskaņas un egles iedegšanas pasākums notiks Karostā, laukumā iepretī sociālajai dzīvojamai mājai, Ģenerāļa Baloža ielā.

Plkst. 16.00 liepājnieki Igo un Jānis Strazds atgriezīsies uz Melngaiļa koncertzāles skatuves Liepājā. Vietā, kur mūziķi sākuši savas muzikālās karjeras.

Adventa vainags pašu rokām Tukuma pusē

Jau no plkst.10.00 rītā sāksies Ziemas saulgriežu skoliņa Pastariņa muzejā. Šoreiz apmeklētājiem būs iespēja mācīties no dabas materiāliem gatavot eglīšu rotājumus. Ziemas saulgriežu skoliņa turpināsies līdz pat 20.decembrim, piedāvājot gatavot ķekatu maskas, cept un rotāt piparkūkas. Spēlēt rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša bērnības spēles un rotaļas. Mēģināt atpazīt priekšmetus, kurus kādreiz lauku sētā izmantoja Ziemas saulgriežu periodā. Dalība ar muzeja biļeti.

Radīt adventa vainagu pašu rokām no salmu pamatiņa līdz pat čiekuru mežģīnēm no plkst. 12.00 varēs Jaunmoku pilī.

Savukārt Tukuma pilsētas centrā plkst. 16.00 tiks iedegta lielā svētku egle. Dienas garumā pilsētas centrā no pulksten 12.00 līdz 18.00 darbosies svētku tirdziņš. Būs gan garšīgas, gan dāvināmas lietiņas.

Uz svētku gaidīšanas sākumu aicinās svētdien arī Lestenes puse. Svētku koncertu “Klusi, klusi Ziemassvētki nāk” pulksten 16.00 Lestenes baznīcā ieskandinās Marika Gavrona (vokāls) un Inguna Grīnvalde (klavieres). Ieeja pasākumā par ziedojumiem, kas tiks izmantoti baznīcas atjaunošanai.

Karsta tēja un smaržīgas piparkūkas Cēsīs

Turpinot iepriekšējos gados iesākto tradīciju, Cēsu Sv.Jāņa draudze aicina uz adventa ieskaņas koncertu "Ak, rīta zvaigzne, iededzies!" sestdien, plkst.15.30, Sv.Jāņa baznīcā.

Plkst.16.00 notiks Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumi Rožu laukumā. Šajā laikā tiks atklāta Lielās Skolas ielas svētku iela, kas visu decembri radīs svētku noskaņojumu un piepildīs nelielu Cēsu daļu ar īstenu Ziemassvētku sajūtu. Pirms vakara galvenā notikuma, cēsniekus un viesus priecēs rūķi, aicinās kopīgās rotaļās un dančos, lai plkst.17.00 iedegtu Ziemassvētku egli. Pēc egles iedegšanas līdz plkst.19.00 notiks Riharda Saules akustiskais koncerts.Savukārt, svētdien, plkst.19.00 sāksies tradicionālais adventa svētdienu koncerts “Torņa mūzika” ar pūtēju orķestri “Cēsis”. Koncerta laikā būs arī uzkodas - par karstu tēju klausītājiem rūpēsies 27.kājnieku bataljona zemessargi, savukārt par garšīgajām piparkūkām - Latvijas Kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrības Cēsu nodaļa un Cēsu pilsētas pensionāru biedrība “Cēsu pensionāri”.

Briedis Rūdolfs Ventspilī

Sestdien 26. novembrī, plkst. 17.00 Ventspils Rātslaukumā tiks iedegta Ventspils pilsētas galvenā Ziemassvētku egle. Pasākumā svētku sajūtu palīdzēs uzburt bērnu iemīļotie animācijas filmas “Ledus sirds” varoņi: sniegavīrs Olafs ar draudzenēm Elzu un Annu.

Ar jautrām dziesmām uzstāsies popstudija “Jūras akmentiņi”. Pasākuma laikā bērniem būs iespēja piedalīties radošās atrakcijās ar rūķiem un briedi Rūdolfu, sasildīties ar siltu tēju un iegādāties Ziemassvētku piparkūkas.

Ogrē dziedās "Latvian Voices"

Ogrē Ziemassvētku gaidīšanas laiku aizsāks ar labdarības koncertu "Ogre, atver savu sirdi" Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē plkst. 17.00, piedaloties Evitai Zālītei (soprāns), Ilzei Gruntei (ģitāra) un Ogres Dienas centra Saime dziedātājiem. 
Savukārt pēc koncerta plkst. 18.00 laukumā pie kultūras centra iedegsies pilsētas Ziemassvētku egle.
 
Labdarības koncertā “Ogre, atver savu sirdi” vāksim ziedojumus Ogres dienas centram Saime materiāltehniskās bāzes papildināšanai un atbalstīsim centrā iemīļotā mākslinieka Ziedoņa Romāna sen loloto sapni izveidot personālizstādi.

Ar koncertu Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā savu adventa laika programmu „Mazie, skumjie ziemas svētki” ieskandinās vokālā grupa „Latvian Voices”.

Ziemassvētku vecīšu konference kaimiņos

26.novembrī ar vilcienu Valgas stacijā ieradīsies Ziemassvētku vecīši un dosies uz preses konferenci turpat stacijas ēkā. Plkst. 12.45 visi interesenti aicināti uz Ziemassvētku vecīšu un večiņu, un rūķīšu parādi – gājienu no Valgas stacijas līdz Kesk ielai.

Plkst. 13.00 pie Valgas kultūras un interešu centra ar apskāvieniem un sasveicināšanām, ar Ziemassvētku gaismas svētīšanu, notiks 16. Visigaunijas Ziemassvētku vecīšu konferences atklāšana. Gan mazie, gan lielie aicināti skatīties, kā uzstājas kultūras centra deju pulciņu bērni, klausīties, kā skan Ziemassvētku vecīšu orķestris, dejot un dziedāt visiem kopā! Ziemassvētku vecīšu mobilais kantoris gaidīs vēstules no bērniem.

Plkst. 14.00 Ziemassvētku vecīši dosies uz robežpunktu (Rīgas un Raja ielu), kur aiznesīs Ziemassvētku gaismu un sveicienus Valkas pilsētas iedzīvotājiem. Plkst. 16.30 Ziemassvētku vecīši līksmosies ap Ziemassvētku eglīti Tsirgulīnā un vēlāk dosies uz slepeno apspriedi biezā mežā.

27. novembrī Ziemassvētku vecīši atgriezīsies Valgā, lai plkst. 12.00 piedalītos Pirmās adventes ģimeņu dievkalpojumā Valgas Jāņa baznīcā un plkst. 13:15 iedegtu galveno Valgas pilsētas Ziemassvētku eglīti. Svinīgajā eglītes iedegšanas pasākumā spraigā solī uzstāsies sieviešu deju grupas „Sosarad”, „Pilleriin” un jauktā grupa „Pilleriin”. Līdz plkst. 14.00 ikviens aicināts dancot un līksmot, jo ap šo laiku gaidāms konferences nobeigums. Ziemassvētku vecīši un večiņas, un rūķīši dosies atpakaļ pie savām Ziemassvētku darīšanām, lai pavisam drīz – Ziemassvētkos, atkal atnāktu ciemos pie mums!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt