Kopenhāgenā ražo alu ar mūzikas garšu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Kāda alus darītava Kopenhāgenā nupat laidusi pārdošanā savu īpašo vasaras piedāvājumu – alu ar citrusaugļu un mūzikas garšu, jo alus rūgšanas procesā tiek iesaistīta mūzika.   

Lai uzzinātu, kā garšo mūzika, Kopenhāgenas alus darītava “Mikkeller” aicināja palīgā audio kompāniju “B&O”. Viņu projekta mērķis bija radīt jaunu un citādāku dzērienu ar īpašu tapšanas stāstu.

“Mēs šajā kompānijā vienmēr mēģinām kaut ko jaunu – vai nu tā būtu kāda neparasta sastāvdaļa vai citādāka metode. Kad mēs dzirdējām par šo ideju, tas izklausījās pēc ļoti interesanta izaicinājuma. Mēs gribējām noskaidrot, kas notiktu šāda projekta rezultātā,” stāstīja galvenais aldaris Kails Volaks.

Vispirms aldari nodrošināja, lai skaļrunis būtu ūdensdrošs, izmantojot vakuuma plastmasas maisu. Pēc tam skaļrunim tika pievienots MP3 atskaņotājs un skaļrunis tika ievienots vienā no rūgšanas tvertnēm.

Rūpīgi saplānots dziesmu saraksts tika atskaņots divas nedēļas, kamēr notika rūgšanas process. Ne katra dziesma derēja šajā projektā. Tika atskaņota mūzika ar skaļām vibrācijām un zemiem basa toņiem.

“Raugs ir vienšūnas organisms. Tas izmanto savu enerģiju, lai kustētos cukura šķīdumā. Raugs noēd cukuru un pārvērš to alkoholā. Ja tvertnei tiek pievienots papildu vibrāciju avots, piemēram, mūzikas atskaņotājs, tam vajadzētu likt raugam kustēties vairāk,” skaidro Volaks.

Lai gan aldari tic, ka vibrācijas noteikti ietekmē alus rūgšanas procesu, nav skaidri zināms, vai mūzika atstāj kādu efektu uz alus garšu un vai kādas dziesmas ir vairāk piemērotas par citām.

Pagaidām neviens no alus baudītājiem nav pamanījis lielu atšķirību tā garšā, lai gan tam esot citādāka tekstūra. Pats alus rūgšanas process gan ir piesaistījis vairākus interesentus to izmēģināt.

“Es gribētu dzirdēt, kāda mūzika tika spēlēta un kādas skaņas tika pievienotas šī alus raudzēšanas procesā. Tā noteikti ir ļoti interesanta ideja, un es labprāt uzzinātu vairāk,” saka kroga apmeklētājs Toms Delarmelina.

Citrusaugļu alu ar mūzikas piegaršu ir iespējams iegādāties Dānijā, Zviedrijā, Vācijā, Spānijā un Amerikā šīs vasaras laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti