Supernova

«Supernova 2016». Atklājam izpildītāju vārdus!

Supernova

«Supernova 2016». Aizkulises

Supernova 2016. Pirmās atlases tiešraide

Konkurss «Supernova»: Justs pateicas Aminatai, bet «Catalepsia» pārsteigta par nokļūšanu pusfinālā

Ir noslēgusies pirmā Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu autoru un izpildītāju konkursa "Supernova 2016" atlases tiešraide. Skatītāju simpātijas, žūrijas atzinīgu vērtējumu un iespēju turpināt ceļu uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Zviedrijā ieguva četri dalībnieki - dziedātājs Justs, grupa "Catalepsia", Ivo Grīsniņš-Grīslis un Marta Grigale.

Visvairāk skatītāju balsu šajā raidījumā ieguva Justs, kurš pēc rezultātu paziņošanas atzina, ka sajūtas ir vienreizējas. Pateicības vārdus viņš, pirmkārt, veltīja skatītājiem, otrkārt, savam lielākajam atbalstam konkursā - Aminatai Savadogo, kura ir mūzikas un vārdu autore Justa izpildītajai dziesmai "Heartbeat".

"Viņa man palīdz it visā – sākot no būšanas blakus intervijās, horeogrāfijas mēģinājumos, beidzot ar vokāliem mēģinājumiem. Viņa vislabāk māk izskaidrot priekšnesuma būtību un to, kā ražot un uzkrāt enerģiju, lai vēlāk to nodotu skatītājam," sacīja dziedātājs.

Tas, kā priekšnesums līdz pusfināla raidījumam tiks uzlabots, Justam vēl jāapspriež ar komandu: "Lai tas pagaidām paliek noslēpums".

Lielākais pārsteigums – smagais metāls pusfinālā

Otro vietu skatītāju balsojumā konkursā "Supernova 2016" ieguva smagā metāla izpildītāji grupa „Catalepsia”. Pārsteigumu par skatītāju atbalstu grupai pauda arī žūrijas pārstāvis Kaspars Roga: „Es biju gatavs par viņiem atdot savu balsi, bet, ka skatītāji atdos savējās – to es nezināju.” Viņaprāt, „Catalepsia” konkursā esot pierādījusi – ja izpildītājam ir laba dziesma, nevajag baidīties no netradicionāla formāta.

Vēl pirms rezultātu paziņošanas grupas „Catalepsia” solists Ervīns neloloja cerības, ka grupa tiks tālāk. Taču pēc tam neslēpa pārsteigumu un sacīja – mērķis iepazīstināt plašāku sabiedrības daļu ar Latvijā nepopulāru mūziku ir izdevies. „Ticu, ka Skandināvijā mums varētu būt ļoti daudz atbalstītāju, jo tur smagais roks ir tik populārs, ka cilvēki to dažkārt klausās vairāk nekā popu.”

Grupa minēja, ka līdz kāpšanai uz skatuves pusfinālā vēl turpinās strādāt pie kustībām, kā arī noslīpēs nianses.

Kopā ar Justu un „Catalepsia” pusfinālā uzstāsies arī Marta Grigale. Dziedātāja atzina, ka dalība konkursā ir sevis izaicinājums. Viņas dziesma „Choices” radusies, iedvesmojoties no kādas lugas: „Mani uzrunāja ideja par dzīves filozofiju un iespējamiem iznākumiem. Katru brīdi ar savām izvēlēm ietekmējam šo iznākumu, un, kad to sapratu, tālāk nebija nemaz jāmeklē, par ko dziesmu rakstīt”. Savukārt Ivo Grīsniņš-Grīslis, kurš pēc šova vadītāju aprēķina konkursā piedalās jau astoto reizi, par savu veiksmi nosauca neatlaidību: „Vienreiz taču vajag aizbraukt uz to lielo pasākumu! Un tās dziesmas pie manis nāk pašas, es tikai pavelkos tām līdzi, un tur viss sanāk.”

Dalībnieki konkurenci neizjūt

Dalībnieki, kas palika ārpus žūrijas un skatītāju izvēlētā četrinieka, pusfinālistus vērtēja atzinīgi. Tieši Justu vairāki mākslinieki nosauca par savu favorītu, gan piebilstot, ka dalībnieki ir ļoti atšķirīgi, tāpēc žūrijai pieņemt lēmumu bijis grūti. "Šogad nav tā, ka kāds no dalībniekiem būtu pavisam zaļš un tikko sācis nodarboties ar mūziku, un nav arī tā, ka ir kāds liels profesionālis. Manuprāt, mēs visi esam diezgan tādā vienā līmenī," atzina dziedātāja Paula Dukure.

Uz jautājumu, vai dalībnieku starpā izjutuši konkurenci, mākslinieki atbildēja izvairīgi. Vieni atzina, ka spriedzi nav jutuši, citi par to vienkārši neesot domājuši.

"Protams, mēs visi esam konkurenti, bet tajā pašā brīdī es atbalstu un priecājos par visiem. Mēs visi taču esam vienā laivā. Iet kādu speciāli nolikt vai tieši otrādi – izcelt –, manuprāt, nav vajadzības," pārliecināts ir konkursa dalībnieks Edvards Grieze.

Otrā "Supernova 2016" atlases tiešraide notiks 14. februārī, kad uz skatuves kāps Madara Grēgere, "Crow Mother", Samanta Tīna, Markus Riva, "MyRadiantU", Mārtiņš Ruskis, "Dvīnes", Marta Ritova, Miks Dukurs un Iluta Alsberga. Četri no viņiem tiks tālāk, lai kopā ar pirmās atlases uzvarētājiem 21. februārī tiktos pusfinālā un turpinātu cīņu par ceļazīmi uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Zviedrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt