Kultūras ziņas

Aurēlija Šimkus spēlē Mocartu

Kultūras ziņas

Iepazīstinām ar "Kilograms kultūras" pretendentiem

Jāņa Petera dziesmu gadatirgus

Koncertuzvedums «Spraud man puķi...» dodas turnejā pa Latviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

“Trīnes grēki”, “Šerloks Holmss”, “Šveiks” un daudzas citas spožas teātra izrādes skatītāju atmiņā palikušas ar neaizmirstamām dziesmām, kuru tekstu autors ir dzejnieks Jānis Peters. Daudzas no šīm dziesmām, sākot no 19. februāra, mēneša garumā varēs dzirdēt daudzviet Latvijā, jo turnejā dodas koncertuzvedums “Spraud man puķi...” jeb Petera teātra dziesmu gadatirgus.

"Dzejnieka darbs teātrī līdzinās aktiera darbam. Aktieris brīžam ir Šveiks, brīžam Hamlets. Varbūt gluži tā nav, bet mainās tās lomas," saka Peters.

45 gadu laikā Jānis Peters ir uzrakstījis dziesmas 25 teātra izrādēm. Gandrīz visās ir savi grāvēji, kurus joprojām dzied koncertos un mājas ballītēs. Arī koncertuzvedumā “Spraud man puķi” skanēšot tikai hiti, tiesa gan ne dziedošo aktieru, bet gan šodienas estrādes mākslinieku sniegumā.

Koncertuzvedumā „Spraud man puķi...” satiksies visdažādāko izrāžu varoņi, kuru ādā caur dziesmām iejutīsies Andris Ērglis, Liene Šomase, Normunds Rutulis, Anmary, Dainis Skutelis un Antra Stafecka. Uz skatuves būs arī Oranžo meiteņu trio Inta Gudovska, Olga Stupiņa, Anita Levša un instrumentālā grupa Jāņa Strazda vadībā.   

"Man ir brīnišķīgā Kerijas dziesma, kas man joprojām klausoties aizkustina nervu. Man visas ir ļoti feinas dziesmas," saka Anmary.

Savukārt Andris Ērglis smej, ka viņam ir visādas lomas, sākot no čigāna līdz Šveikam.

"Nav ko liegties, ļoti, ļot daudzas dziesmas man bija svešas, nerunājot par tekstiem un melodijām. Daudzas bija jāmācās," atzīst Ērglis.

Koncertā piedalīsies arī Liene Šomase, Normunds Rutulis, Antra Stafecka un vēl virkne mūziķu. Visiem nāksies ne tikai dziedāt, bet arī nedaudz iejusties izrādes varoņu lomās.

"Tā kā tās ir dziesmas no teātra izrādēm, neapšaubāmi būs arī kādi teātra elementi. Mēs mēģināsim mazliet ar vieglu humoru iziet tam cauri," stāsta uzveduma režisors Valdis Pavlovskis.

"Cilvēki ir izslāpuši pēc darbības filmām, arī pēc komiskā un jautrā," uzskata Jānis Peters. "Lai gan brīžiem man šķiet, ka manas un Ivara [Vīgnera], Raimonda [Paula] un Mārtiņa [Brauna] dziesmas ir skumjas ar visu to jautrību."

“Spraud man puķi...” tūre sāksies 19. februārī Valmieras Kultūras centrā. 20. februārī uzvedums būs skatāms Ogres Kultūras centrā, bet 21. februārī - Liepājā. Kopumā Petera dziesmu maratons izskanēs 14 Latvijas pilsētās un noslēgsies 20. martā Dobelē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti