Kultūra

"Četri balti vakari" Doma dārzā

Kultūra

Daugavpils Rotko centrā atklās Andra Zēgnera novatorisko izstādi "Gaismā"

«Komēta» Daugavgrīvas cietoksnī uguņos astoņos ciematos

«Komēta» Daugavgrīvas cietoksnī uguņos astoņos ciematos

Šīs nedēļas nogalē - no piektdienas līdz svētdienai - Daugavgrīvas cietoksnī Bolderājā jau otro gadu notiks brīvdabas festivāls „Komēta”. Liela vieta tajā atvēlēta mūzikai, bet līdzās tam festivālā darbosies arī laikmetīgā Cirka ciemats, Sapņu kinoteātris un „Komētas” akadēmija, kurā notiks lekcijas un diskusijas.

Festivāla galvenais mērķis ir pievērst uzmanību Daugavgrīvas cietoksnim, kas ir unikāls kultūras piemineklis, diemžēl daudzus gadus bijis atstāts novārtā. Brīvdabas festivāls „Komēta” Daugavgrīvas cietoksnī šogad notiks jau otro vasaru. Tā programma būs ļoti plaša, sadalīta astoņās norises vietās, ko festivāla rīkotāji izlēmuši dēvēt nevis par skatuvēm, bet ciematiem, tādējādi uzsverot visu festivāla dalībnieku līdzvērtīgo pozīciju un kopību.

Piecos no festivāla ciematiem akcents tiks likts uz mūziku, kas būs visdažādāko mūzikas stilu sakausējums un ko piedāvās mūziķi, sākot no Baltijas valstīm līdz viesiem no Palestīnas, Gruzijas, Argentīnas, Čīles, Tunisijas un vēl ļoti daudzām citām tuvākām un tālākām vietām.

Festivāla ideja - nevis piesaistīt uzmanību ar populāriem vārdiem, bet ļaut iepazīt ļoti interesantus, bet Latvijā vēl nezināmus mūziķus, stāsta viens no rīkotājiem Kaspars Kondratjuks:

''Mūsdienās nav iespējams izdabāt visiem, jo mūzika ir dažāda un daudz, tāpēc nolēmām parādīt kaut ko jaunu, kas pašiem pēdējā laikā licies kaut kas īpašs.''

Lord Byron Styropor ir viens no māksliniekiem, ko varēs iepazīt festivāla Bīzentāles (Biesenthal) zvaigžņu ciematā. Viņš iekļaujas Bīzentāles mākslinieku un mūziķu kopienā, kas jau 16 gadus darbojas Vācijā un rada dažādus projektus. Rīgā uz festivālu ieradīsies 40 mākslinieku no šīs kopienas, vedot sev līdzi skaņas sistēmu un gaismas instalācijas.

Viens no Dienvidamerikas mūziķiem ir Bario Lindo, ko varēs dzirdēt festivāla ciematā, kam dots nosaukums „Nomade templis”. Kaspars Kondratjuks stāsta, ka šajā ciematā uzstāsies māklinieki no Kolumbijas, Čīles, Argentīnas, Vācijas, Latvijas. Grupu no Sahāras tuksneša Tunisijā mēdz dēvēt par transcendentālu un postindustriālu projektu, industriālo un elektronisko mūziku tā apvieno ar vietējiem Banga rituāla ritmiem, ko izpilda uz tradicionālajiem instrumentiem.

Līdzās pieciem tā dēvētajiem mūzikas ciematiem festivālā būs arī Sapņu kinoteātris, ko vadīs irāņu izcelsmes mākslinieks, žurnālists un pasaules apceļotājs no Vācijas Ramin Aryaie un arī Cirka ciemats, kurā sastapsies deviņi laikmetīgā cirka mākslinieki no vairākām valstīm.

Kaspars Kondratjuks stāsta, ka daži mākslinieki jau laikus ieradušies Rīgā, kopīgi pat līgots, un viņi ar saviem akrobātiskajiem trikiem parādīs, ko cilvēks spēj un var izdarīt.

Brīvdabas kultūras festivāla „Komēta” viens no ilgtermiņa mērķiem ir atdzīvināt Daugavgrīvas cietoksni kā vietu kultūrai, kas veicinātu arī vietējo cilvēku sadarbību un interesi par šo vietu.

Kaspars Kondratjuks uzskata, ka jau pirmais gads ir nesis labus augļus – dažādu institūciju līmenī uzsākta diskusija par cietokšņa attīstību, teritoriju arī ikdienā vēlas apskatīt arvien vairāk cilvēku, un, kas pats galvenais – arvien vairāk vietējo iedzīvotāju iesaistās cietokšņa sakopšanas darbos, šogad vien notikušas jau septiņas talkas.

Otrais brīvdabas festivāls „Komēta” Daugavgrīvas cietoksnī Bolderājā norisināsies šīs nedēļas nogalē - no 7. līdz 9 .jūlijam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt