Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Starptautisks projekts Baltijas jūrā

Komandas prasmes apgūst darbā uz jahtas

“Mēs apmācību laikā jūtamies kā viena liela ģimene,” – tā saka starptautiska projekta dalībnieki, kuri astoņas dienas pavada Baltijas jūrā, apgūstot komandas prasmi. Zināšanas par iegūto pieredzi un stāstus par burāšanas piedzīvojumiem viņi nodod tālāk citiem jauniešiem.

Kamēr viena daļa apmācību dalībnieki devušies sagādāt pārtiku kopējām vakariņām, otra Rojas ostā tiekas ar vietējiem jauniešiem, lai ar neformālās izglītības metodēm iemācītu, kā notiek dzīve uz jahtas. Burājot aizvadītas jau sešas dienas. Šajā laikā dalībnieki ir apguvuši ne tikai, kā strādāt komandā, lai izdzīvotu uz jahtām, bet ir izstrādājuši programmu vietējiem jauniešiem.

"Šodien mans uzdevums ir iemācīt jauniešiem nedaudz par buru pacelšanu, mezglu siešanu, ja viņi to nezina un vēlāk mums būs interesanta spēle – medūzu medības," stāsta dalībniece no Lietuvas Dovile Vinkevičute.

20 dalībnieki no septiņām valstīm astoņas dienas pavada, burājot Baltijas jūrā. Ceļojuma laikā viņi pilnveido savas burāšanas prasmes un meklē iespējas, kā tās pielietot jaunatnes darbā. Dalībnieku vidū ir jaunatnes darbinieki, treneri un jauniešu līderi. Ir tādi, kuri burā jau sen, un tādi, kuri uz klāja kāpj pirmo reizi. Strādājot komandā, burāšana ir ne tikai aizraujošs piedzīvojums, bet arī laba dzīves skola.

"Ar dažādām mērķgrupām mēs varam strādāt, iegūt dzīves prasmes, attīstīt uzņēmēju spējas. Arī saprast, kā strādā buras, kādi ir fizikas pamatlikumi. Tas patiesībā ir ļoti plašs lauks, kas varbūt nav īpaši Baltijas valstīs tik ļoti attīstīts," saka burātāja Sintija Lase.

Burājot iemācās kā būt punktuāliem, kā strādāt komandā, un tas ļoti noderot darbā ar jauniešiem, īpaši ar tiem, kuriem ir ierobežotas iespējas.

"Mēs strādājam ar jauniešiem, kuriem nav darba, ar tiem, kuriem nav pietiekams ģimenes atbalsts. Šajās apmācībās es redzu, ko šie jaunieši varētu iegūt personīgi no šādas aktivitātes," norāda dalībniece no Horvātijas Antonija Lelasa.

Viņu papildina piedzīvojumu un apmācību ekspedīciju vadītājs Māris Resnis. "Jūrā arī tu ej, tu nezini, kas īsti būs. Vienkārši, tu paļaujies uz komandu, paļaujies uz sevi un tad arī, piemēram, tu vari realizēt savu biznesa ideju, vai kaut kādu aktivitāti jauniešu. Tu nebaidies vairāk, tu redzi, ka viss ir kārtībā," saka Resnis.

Starptautiskais apmācību projekts "SAIL4Youth" notiek Eiropas Savienības programmas „Erasmus+ Jaunatne darbībā” ietvaros. Šobrīd abas jahtas ar dalībniekiem atrodas jūrā. Projekta noslēgums bija paredzēts Liepājā, bet solītās vētras dēļ komanda savu ceļojumu beigs rīt Ventspilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt