Kolāts: Reņģēdāju festivāla uzstādījums ir atgādināt reņģēdāju būtisko misiju

21.maija Salacgrīvā norisināsies pirmais Reņģēdāju festivāls. Kā norāda festivāla idejas autors Dzintris Kolāts, viens no festivāla uzstādījumiem ir atgādināt reņģēdājiem par viņu būtisko misiju.

„Latvijā reņģēdājam ir vēl cits skanējums. Tas apzīmē to diezgan panaivo vidējā slāņa latvieti, kuram īstenībā ir pati galvenā nozīme visas Latvijas sistēmas pastāvēšanā, tāpat kā reņģei ir lielākā nozīme Baltijas jūras biosistēmas pastāvēšanā," norāda festivāla idejas autors Dzintris Kolāts.

Festivāla idejas autors Dzintris Kolāts

  "Reņģe, protams, neapzinās to savu lielo nozīmi, un reņģēdājs arī neapzinās savu nozīmi, kaut gan pirms vēlēšanām viņam par to atgādina. Nu, tad tas viens no festivāla uzstādījumiem ir atgādināt reņģēdājam par viņa būtisko misiju ne tikai ar reņģu nosmeķēšanu, bet arī ar dažādām kultūras un sporta, un intelektuālām aktivitātēm visas dienas garumā un vēl cauru nakti zaļumballē,” stāsta Kolāts.

  Festivālā Salacgrīvā dienas garumā notiks dažādi pasākumi.

  Festivāls sāksies jau plkst. 9.50 ar „Nevis slinkojot un pūstot” un reņģēdāju teoriju profesora Ivara Ījaba redzējumā, kulminēs ar pavāru mačiem un noslēgsies ar zaļumballi. Visas dienas gaitā savu lomu tieši no laivām piedāvās reņģu zvejnieki. Pirmais spainītis bez maksas, par otro simbolisks ziedojums – viens eiro. Godā tiks celti un sumināti arī Salacas plostnieki. Paralēli – turpat blakus Rakaru murdiņā plānotas darbošanās mazajiem reņģēdājiņiem.

  Interesenti varēs izmēģināt spēkus šaha simultānspēlē pret lielmeistari, Latvijas finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu, minēt reņģēdāju mīklas, cīkstēties roku cīņās un sapurināt komandas garu virves vilkšanā. Savus iekarotājus gaida umurkumurs.

  Pēcpusdienā sekos reņģēdāju koncerts, kur muzicēs "Lauku muzikanti", "Dzheski Glos" un "Jumprava", bet vakarā – reņģēdāju zaļumballe ar "Rumbas kvartetu" un grupu "Roja".

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Izklaide
  Kultūra
  Jaunākie
  Interesanti