Klajā nāks sudraba kolekcijas monēta «Nacionālais uzņēmējs»

Latvijas Banka otrdien, 13. septembrī, izlaiž piecu eiro sudraba kolekcijas monētu "Nacionālais uzņēmējs", informē Latvijas Bankā.

Latvijas Bankā norāda, ka Latvijas nacionālo uzņēmēju nopelniem veltītā eiro kolekcijas monēta ir cieņas apliecinājums viņu darbam un ieguldījumam valsts ekonomiskās neatkarības un nacionālās pašapziņas stiprināšanā. 

Kolekcijas monētas grafisko dizainu veidojis Paulis Liepa, bet plastisko veidojumu – Ivars Drulle. Liepa ir pēdējās lata kolekcijas monētas – "365" – grafiskā dizaina autors. Savukārt Drulle radījis pirmās eiro kolekcijas monētas "Ainažu jūrskola" grafisko dizainu un plastisko veidojumu un monētas "Rīgas pilij 500" aversa grafisko dizainu un tās plastisko veidojumu.

Monēta "Nacionālais uzņēmējs" izgatavota Lietuvas monētu kaltuvē "UAB Lietuvos monetų kalykla". Monētas priekšpusē novietots QR kods ar vēstījumu uzņēmēju nākamajai paaudzei – "Strādā ar drosmi, uzņēmību un atbildību!", bet aizmugurē – 25 reljefi izstrādātas skaldnes, kas simbolizē uzņēmējdarbībai veltītos gadus. Monētas averss ir gluds, simbolizējot plašo darba lauku, kas nākamajām paaudzēm jāpiepilda ar savām vērtībām.

Monētas maksimālā tirāža – 3 000 eksemplāru. Monētas cena Latvijas Bankas kasēs – 67 eiro. Monētu no 13. septembra varēs iegādāties Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā.

Kolekcijas monēta "Nacionālais uzņēmējs" ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti