Kas ir «Instagram laulenis»?

Interneta pasaulē iedzīvojies termins "Instagram husband" jeb “Instagram vīrs” apzīmē cilvēkus, kuri regulāri fotogrāfē aktīvo “Instagram” lietotāju bildes, bet paši bildēs gandrīz nekad nav redzami. Populāri Latvijas “Instagram” lietotāji stāsta, ka termins nav saistīts ar ģimenes stāvokli vai fotogrāfa dzimuma identitāti, par "Instagram husband" var kļūt gan vīri, gan sievas, draugi, draudzenes, vecāki, bērni un paziņas.

Kristīni bildē meita Amēlija

“Kurš ir mans “Instagram vīrs”? Patiesībā man nav “Instagram vīra”. Tas ir mīts. Visas fotogrāfijas, kuras ir redzamas manā kontā, nu, gandrīz visas, uzņem mana meita Amēlija, kurai ir astoņi gadi,” stāsta Kristīne Virsnīte, kurai instagramā ir 648 fotogrāfijas ar sevi un bērniem dažādās Latvijas un pasaules vietās. Viņas kontā notiekošajam seko 10,2 tūkstoši cilvēku.

 

 

Kristīni fotografē meita Amēlija un dara to labprāt. Lai sanāktu laba fotogrāfija, vajagot labu gaismu, kompozīciju un krāsas. Fotogrāfiju apstrāde gan ir mammas ziņā.

“Bet citreiz ir tā, ka es fotografēju un neesmu vēl nospiedusi [pogu], un mamma atskrien šurp. Es viņai saku – es neesmu vēl nofotografējusi pat ne vienu bildi. Un tas man ļoti nepatīk,” stāsta Amēlija.

Kristīne stāsta, ka, veidojot fotogrāfijas, dažreiz viņai ir doma, ko vēlas pastāstīt, un tad viņas kopā ar meitu izdomā, kā mēs to izdarīsim. “Reizēm ir tā, ka es zinu, ko es gribu, un es saku viņai – vai tu varētu to izdarīt. Un reizēm ir tā, ka viņa man saka – mammu, tu tagad tā un šitā nostājies, būs labi. Un es domāju – oho, būs interesanti,” stāsta Kristīne.

Ullu fotogrāfē mamma Aija

Latvijas kamaniņbraucējas Ullas Zirnes “Instagram” kontā ir 725 fotogrāfijas, no kurām lielāko daļu uzņem mamma Aija.

 

 

“Kā es izvēlos, tas laikam ir pēc sajūtas, kas man pašai liekas, ka piesaista uzmanību. Kaut kā es trāpu,” stāsta Ulla.

Un tajās lielākoties redzama viņa. Viņa ēdot, viņa pastaigājoties ar suni, Siguldas kamaniņu un bobsleja trasē, kopā ar draugiem un vienkārši baudot dzīvi Latvijas un citās pasaules vietās.

Ullas mamma Aija stāsta, kā bildes top: “Patiesībā ir tā, ka es cenšos būt kā fotogrāfs ļoti labs Ullas skolnieks, un vairāk es sevi apzīmētu kā “podziņas nospiedējs”. Jo visas idejas, kā vajadzētu labāk, nāk no Ullas. Citreiz bijis tā, ka mēs ejam pa Siguldas skaistajām takām pastaigāties gan rīta agrumā, gan pēcpusdienā, kad tur tie saules stari dažādie un gaismas. Un tad es citreiz eju, pielieku telefonu un saku – stop, būs.”

Armands izmanto arī profesionālu fotogrāfu bildes

TV3 raidījuma “Superbingo” vadītājs un hokeja kluba Rīgas “Dinamo” tehniskais direktors Armands Simsons interviju no sākuma līdz beigām translē “Instagram live”. Viņa kontā ir 2448 bildes, lielākoties tās ir bildes ar viņu vai tādas, kurās redzama arī visa lielā ģimene. Tās gan uzņem profesionāli fotogrāfi.

 

 

Bet ģimenes izbraukumos fotogrāfa lomā ir sieva Iveta Simsone.

 

 

“Šajā gadījumā mēs to darām tikai un vienīgi tikai tāpēc, ka mums to patīk darīt. Un, ja kādam vēl patīk, ko mēs darām, un kāds priecājas par to, kā mēs izskatāmies, vai iedvesmojas no tā, kur mēs esam, vai ko mēs atkal esam noorganizējuši, tad tikai un vienīgi mēs par to esam priecīgi,” saka Armands.

Blogs “instagramhusband” parūpējies par iespēju noskaidrot, vai esi kļuvis par “Instagram” vīru vai sievu – ja īkšķis, ar kuru spied foto pogu, kļuvis raupjš, ir liela iespēja, ka esi “Instagram laulātais".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti