«Kalna Antēnu» rijā spēlē «Latviešu kāzas»

Pirmā pašu latviešu spēlētā teātra izrāde esot bijusi Dikļu muižas rijā. Savā ziņā to tagad atkārto dramaturgs un režisors Lauris Gundars un aicina uz izrādi „Latviešu kāzas” Vecpiebalgas novadā Kaives pagasta „Kalna Antēnu” sētas rijā.

„Latviešu kāzas” ir stāsts par mums pašiem - pilsētniekiem un lauciniekiem, par mūsu kaislībām, vājībām, intrigām, vārdu sakot, varam paskatīties no malas paši uz sevi. Un šī izrāde rijā iekļaujas arī Vecpiebalgas kultūras festivāla „Vecpiebalga atver durvis” norisēs.

Kā jau īstās lauku kāzās neiztikt arī bez akordeona un dančiem. Tiem pateicīgs ir lielais pagalms rijas priekšā. Kalna Antēnu sētas rija vien jau ir tā vērta, lai to apskatītu un, kā stāsta dramaturgs un režisors Lauris Gundars, tad arī viņu tā uzrunājusi un tapusi luga: „Man šķita, ka ir vajadzīgs tāds teātris tieši reālā lauku sētā. Skatītāji atnāk un it kā pa atslēgas caurumiņu palūr, kā te dzīvo, kā te viss notiek.”

Precas pilsētas puisis ar lauku meitu un kā jau kāzās, būs gan sabraukuši radi un kaimiņi, pilsētnieki un laucinieki, un netrūks arī intrigu un īstu kaislību. Aktieris Jānis Jarāns šajās kāzās ir kaimiņš, arī viņam savas kaislības, kā atzīst aktieris - vecajā rijā skanēs gan smiekli, gan līs asaras.

„Kāpēc latvieši skatās seriālus – tur visu laiku raud, šausmīgi jāpārdzīvo. Te ir viss kopā – daba, ko pasmieties, viss.”

Skatuve, ja to tā var saukt, jeb spēles laukums vecajā rijā ir ļoti tuvu skatītājiem, tas savā ziņā dod līdzdalības sajūta kāzu norisēs un kaislībās.

Izrādes gaitā iekļausies darbība ne tikai rijā, bet arī pagalmā. Tā Valmieras teātra aktrisei Baibai Valantei nākas pat braukt ar zāles pļāvēju: „Es vadu mašīnu, man bija vienkārši apgūt. Lauris uzrakstījis sulīgus tēlus – prieks spēlēt.”

Lai arī Vecpiebalgā aktieriem ir saspringts mēģinājumu un izrāžu laiks, tomēr tā savā ziņā ir arī atpūta no pilsētas steigas. „Esam te atbraukuši, dzīvojam pusotru nedēļu, atmosfēra brīnišķīga – pozitīvs lādiņš ziemai!” saka Jarāns.

Bet aktrisēm Esmeraldai Ermalei un Annai Putniņai Piebalgas puse nav sveša, jo te ir vasaras mājas un līdz ar to arī iespēja apvienot darbu ar atpūtu.

Tiešām - skatītājiem brauciens uz latviešu kāzām jau būs piedzīvojums pats par sevi, lai kaut vai pa ceļam vēlreiz apskatītu Vecpiebalgu un arī tās pakalnos atrastu Kalna Antēnus. Bet - lai tiktu uz kāzām, ir jāpasteidzas, jo tās svinēs tikai šomēnes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti