Kādu plānotāju izvēlēties 2015.gadam?

Katru gadu nespēju saprast, kādu papīra plānotāju izvēlēties. Jau novembrī sāku pētīt Latvijā izdoto plānotāju piedāvājumu, meklējot kompanjonu nākamajām 365 dienām. Tajā tiek krāti plāni, atšifrētas intervijas, caurlaides, saglabātas biļetes, čeki, pastkartītes. Pa vidu ikdienišķajiem plāniem tiek iešnāptas izsmisīgas pārdomas un sastādīti darāmo darbu saraksti. Tas viss ar tinti rakstīts uz papīra. Iespējams, notikumu sarāmēšana papīra plānotājā nepieciešama, lai ik pa laikam izvilktu kādu no šīm gada grāmatām no plaukta un ielūkotos, kas darīts šajā pašā datumā pirms gada vai diviem. 

Liela daļa draugu un kolēģu ikdienas plānus un domas veiklām pirkstu kustībām saklikšķina telefonekrānos. Otra daļa ir fani  "Moleskine" papīra plānotājiem. Pirmie aizbildinās, ka viedtālrunis vienmēr ir līdzi un plāni sasinhronizējas ar datoru, kā arī apkārtējiem telefonplānotājiem, otri – ka neesot radīts ērtāks un dizainiski lieliskāks papīra plānotājs par Moleskine.

Man viss nav tik vienkārši, ilgi pētu piedāvājumu – cik elastīgs, kāds papīrs, krāsa, kvalitāte, cik vietas pierakstiem, kāda oriģināla atšķirības zīme?

Tā kā esmu piedāvājumu izpētījusi arī šogad un strādāju LTV Kultūras redakcijā, vēlos Jūsu izvēlei piedāvāt četrus brīnišķīgus papīra plānotājus, kuri saistāmi ar mākslu, kultūru, dizainu un fotogrāfiju. Ne maznozīmīgi – radīti Latvijā! Tālākais saturs domāts tiem, kuriem patīk savus plānus piefiksēt rokrakstā.

Mākslas galerijas “Istaba” dienasgrāmata 2015.gadam

Māksliniece Linda Lūse iknedēļas atvēruma plānotājā apkopojusi mākslas darbus, kas bija skatāmi galerijā “Istaba” 2014.gadā. Katra atvēruma melnbalto nedēļu papildina koša, glancēta lapa ar mākslas darbu.

It kā skolnieciskais un Lindas Lūses radītais savdabīgais “Istabas” stils padara šo plānotāju par tiešām oriģinālu pierakstu vietu. Spirālē ievītie, nodrukātie mākslas darbi kartona vākos ir lielisks plānošanas rīks, ko novietot uz galda, līdzās datoram. Atvērts tas ērti un stabili novietojams uz galda, lai veiktu pierakstus par sapulcēm, tikšanās laikiem.  Lapas pašas nepāršķiras, kamēr bez pieskatīšanas "Istabas" dienasgrāmata atstāta uz galda. Ērti pārlūkot nedēļu, ir vieta piezīmēm plānotāja beigās un redzamas vārda dienas.

Piemērots biroja darbiniekiem, kuru ikdiena ir galds un dators. Krāsainie attēli katrā nedēļas atvērumā priecīgi papildina rakstāmgalda ikdienu.

Šis nav visērtākais plānotājs līdznešanai, taču ir pietiekami parocīgs, lai ņemtu ceļojumos un rādītu paziņām, kādi mākslas darbi top Latvijā.

Iegādājoties šo plānotāju, sajūta, ka kļūsti par daļu no galerijas “Istaba” kopienas. Plānotājs atgādina, ka ik pa laikam vērts tur iegriezties, lai aplūkotu jaunākās mākslas izstādes vai nopirktu košus roku darinājumus. Vāka noformējums ir nostaļģisks atgādinājums par laikiem, kad dienasgrāmata vēl atradās skolas somā, līdzās burtnīcām un tajā tika ierakstītas piezīmes arī ar sarkanās tintes pildspalvu.

Rundāles pils plānotājs 2015.gadam

Reiz, kādā sarunā paziņa teica: “Pilis un aristokrātija, tas ir labi! Mums, latviešiem, pēc Padomju laika piezemētības, aristokrātiskums jāapgūst no jauna!” Kādēļ gan lai 2015.gada plāni netiktu aristokrātiski pierakstīti Rundāles pils plānotājā? 2014.gadā tika pabeigts 50 gadus ilgušais Rundāles pils restaurācijas darbs. Mirdzošā pils un tās stāsti noteikti ir pelnījuši, lai tos skaisti nofotografētu un iepludinātu starp 52 mūsu gada nedēļām. Plānotājs ietver restaurētās Kurzemes hercoga Ernsta Johana Bīrona vasaras rezidences 12 interjeru stāstus Imanta Lancmaņa interpretācijā.

Šo plānotāju - īpaši noformējumu, vāku, grāmatzīmi un gumiju, kas “aizslēdz” plānotāju, noteikti novērtētu Moleskine cienītāji. Plānotājs ir elastīgs, ļoti viegls un ar diezgan oriģinālu dienu izvietojumu. Vārda dienas nav norādītas. Plānotājam nemanāmi pievienota A4 lapiņa, kas var kalpot kā lieliska ekspedīciju karte, apmeklējot Rundāles pili. Tajā attēlota Rundāles karte un ar cipariņiem atzīmēti interjeri, kas redzami plānotāja fotogrāfijās.

Rundāles pils plānotājs būs piemērots tiem, kuriem patīk melnā krāsa un elegance.

Šo plānotāju var ielikt arī nelielās rokassomiņās, nebaidoties, ka tas tiks bojāts, vienlaicīgi tas ir pietiekami liels, lai pierasktītu gan plānus, gan plašākas pārdomas. Maza daļa Latvijas aristokrātjas, ko vienmēr ņemt sev līdzi.

ISSP plānotājs 2015.gadam

ISSP (International Summer School of Photography) ne tikai kaldina veiksmīgu jauno fotogrāfu kalvi, bet jau trešo gadu pamanās Starptautiskās fotogrāfijas vasaras skolas labākos darbus izdot plānotājā. Tas nav vienkārši skaists foto albums, bet arī parocīgs plānotājs tiem, kuriem patīk plānus piefiksēt rokrakstā un ik pa laikam papriecēt acis ar atvērumā atrodamo fotogrāfiju.

2015.gadā tajā apkopoti oriģināli, 2014.gada starptautisko dalībnieku fotogrāfijas, kas tika prezentēti ISSP noslēguma izstādē Kuldīgā. Plānotājā redzami 53 jauno fotogrāfu darbi. Patīkami, ka no ierastiem sienu un galda kalendāriem, kurus rotā fotogrāfijas ar ziedu kompozīcijām un dabas skatiem, šīs fotogrāfijas ir patiesi oriģinālas. Kāda paziņa, kurai to uzdāvināju pagājušogad, apgalvoja, ka dažas fotogrāfijas esot pat biedējošas un nepatīkamas. Tieši tik savdabīgs un interesants kā mūsu pašu piedzīvojumi, nedēļas un notikumi. Plānotājs ir kvalitatīvs, ļoti viegls, elastīgs un ar patīkamu papīru, dizainu. Pēc pieredzes varu teikt, ka tam piemīt lieliska izturība - ne lietus, ne mūžīgā apbružāšana somiņā nekaitē plānotāja izskatam. Tas ir starptautisks plānotājs - nav vārda dienu, viss lasāms angļu valodā, ir vieta piezīmēm. Bonuss ir laika zonu karte, izmēru, svara un temperatūras konvertāciju špikeris.

Var kalpot kā dāvana ārzemju radiem un draugiem, kuri neprot latviešu valodu.

Ticu, ka viņi novērtēs šo Latvijā izdoto starptautiskas kvalitātes un mākslinieciskā satura plānotāju.

The Whimsical Agnesiga 2015 plānotājs

Populārākā Latvijas vizuālā žurnāliste un zinātāja ir ļoti koša un enerģiska personība. Daudzie viņas sekotāji uzticas viņas gaumei un ieteikumiem, kas tiek pausti gan grāmatžurnālā Benji Knewman, gan sociālajos tīklos, gan Agnesigās blogā. Ne velti viņas plānotājs ieguvis tik lielu atsaucību un sajūsmu. Ne tikai Agneses Kleinas fani un spridzeklīgais mārketings, un pārdomāta kampaņa, bet arī kvalitatīva komanda, kas strādā pie plānotāja tapšanas.

Šogad Whimisical Agnesiga iznāk ceturto reizi, jāuzslavē, ka atšķirībā no daudziem citiem plānotājiem, šis nav pārkopēta klasiska vērtība, uz kuras vāka tikai nomainīts gads, bet oriģināls meistardarbs plānotāja izskatā. Katru gadu tas ir citādāks - vienots ir tikai Whimisical Agnesiga zīmols. Ērtums un funkcionalitāte tiek uzlabota ik gadu. Īpaši bonusi šim plānotājam ir izmērs, aploksnīte planotāja pēdējā atvērumā, plašā vieta piezīmēm, asprātīgās pastkartītes, ko iespējams izplēst un nosūtit draugiem "Made in Riga", fotogrāfijas, skices un asprātīgie teksti.

Plānotājs ir bilingvāls - latviešu un angļu valodās - taču nezaudē latvisko garu, atstājot vārda dienu gaviļniekus. Šī gada plānotāja tēma ir latvieši un skats no malas uz mums - gan dizainā, gan dzīvesziņā, gan fotogrāfijās! Uz plānotāja vāka tematikai atbilstošākais elementes - kartupelis - piedevām asprātīgi, uz pelēka fona! Brīvbrīžos var palasīt pārpublicētos tvītus, piezīmes par stereotipisko latvieti, dizainu un mākslu.

Parocīgākais un, manuprāt, dizainiski glītākais Agnesīgās plānotājs, ko līdz šim esmu turējusi savās rokās.

Bez šaubām, vēl ir virkne ārzemēs izdotu plānotāju, korporatīviem logo nosētu dienasgrāmatu un vienkārši tabula rasa bloknotu, kur piefiksēt savus 2015.gada notikumus! Visi ir vienlīdz vērtīgi, jo svarīgākie jau ir mūsu ieraksti, kas veido to saturu un vērtību!

Ieskatam, žurnālista Kārļa Streipa, Iespējamās misijas skolotāja Edgara Bajarunas, rakstnieces Noras Ikstenas, Latvijas Jaunā teātra institūta projektu vadītājas Sandras Lapkovskas, Latgales vēstniecības "Gors" programmas sastādītājas Ilonas Rupaines, dizaineres Ingas Radeiko nedēļu atvērumi! 

Laimīgu 2015.gadu, ar vai bez plānotāja!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti