Kā Eirovīzijā nosaka uzvarētāju?

Eirovīzijas dziesmu konkursa rezultātu 2018.gadā noteiks gan skatītāji, gan ekspertu žūrija katrā no 43 dalībvalstīm.

Žūrijā kopumā ir 215 mūzikas industrijas profesionāļi, kuri izvēlēsies savus favorītus gan pusfinālos, gan arī finālā. Katras nacionālās žūrijas sastāvā ir pieci mūzikas industrijas profesionāļi, kuri novērtēs katras valsts uzstāšanos. Žūrijai jāvērtē dziedātāja vokālais izpildījums, skatuves performance, dziesmas kompozīcija un oriģinalitāte un kopējais iespaids par uzstāšanos. Žūrijas locekļi nevērtē savas pārstāvētās valsts uzstāšanos.

Žūrijas balsojums tradicionāli notiek ģenerālmēģinājumā pirms pusfināla. Mēģinājums žūrijai tiek pārraidīts, taču viņu individuālā balsojuma rezultātus patur noslēpumā līdz pat konkursa finālam.

Latvijas žūrijas priekšsēdētājs ir komponists Valts Pūce, žūrijas locekļi: mūzikas producents un mūziķis Mārtiņš Makreckis, dziedātāja un Eirovīzijas konkursa dalībniece 2014.gadā Aminata, dziedātāja un aktrise Annija Putniņa un Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksporta izpilddirektore Agnese Cimuška.

Kā balsot?

Katrā pusfinālā balsot drīkst vienīgi žūrija un televīzijas skatītāji no valstīm, kuras piedalās pusfinālā. Pirmajā pusfinālā balsoja Spānijas, Lielbritānijas un Portugāles, kā arī valstu, kas tajā piedalījās, žūrija un skatītāji. Otrajā pusfinālā balsos Francijas, Vācijas un Itālijas žūrija, žūrija no otrā pusfināla dalībvalstīm, kā arī visu šo valstu skatītāji.

Līdz finālam žūrijas balsojuma rezultāts tiek turēts noslēpumā; tā izpaušanas gadījumā žūrijas balsojums tiek diskvalificēts.

Pusfinālā skatītāju balsojums ilgst apmēram 15 minūtes. Balsot šogad iespējams ar īsziņas (numuri parādās uz ekrāna tiešraides laikā) vai Eirovīzijas aplikācijas palīdzību.

Par savu iemīļoto dziesmu var balsot 20 reizes, taču nedrīkst balsot par valsti, kurā skatītājs atrodas. Balsojot ar aplikācijas palīdzību, skatītājs saņems ekskluzīvu pateicības videoziņu no konkursa dalībnieka, par kuru balsojis.

Publiskais balsojums veido 50% no rezultāta; 50% jau noteikusi profesionālā žūrija.

Balsu skaitīšana

Skatītāju balsojumā visvairāk balsu saņēmusī dziesma tiks ranžēta kā pirmā, pēc balsu skaita otrā dziesma – kā otrā utt. līdz pat pēdējai, vismazāk balsu saņēmušajai dziesmai.

Katra nacionālā žūrija ranžēs dziesmas, piešķirot pirmo, otro, trešo vietu un tā tālāk līdz pēdējai vietai. Gala balsojums tiks aprēķināts, summējot divas balsu grupas: žūrijas un skatītāju balsojumu par katras dalībvalsts priekšnesumu. Tiks izmantota populārā un labi zināmā “Eirovīzijas sistēma”, kur visaugstāk novērtētā dziesma iegūs 12 punktus, otrā augstāk novērtētā – 10 punktus, un no 8 līdz 1 punktam tiks piešķirti dziesmām, kas ranžētas no 3.līdz 10.vietai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti