Jūlijā Rēzeknē notiks Septītais etno festivāls «Gosti»

11.un 12.jūlijā Rēzeknē notiks VII Starptautiskais etno festivāls „Gosti”, kas līdz šim pazīstams kā „Nacionālo kultūru festivāls Rēzeknē”, bet festivāla ideja un tradīcijas paliek nemainīgas – tas atklāj prieku par viesu (latgaliešu valodā – gosti) gaidīšanu, mīļu uzņemšanu un līksmu kopā būšanu, lsm.lv pavēstīja festivāla rīkotāji.

Šogad festivāls pulcēs ap 800 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Polijas, Ukrainas un Turcijas. Vairāk nekā 50 kolektīvus šogad vienos kopīgā festivāla tēma – siena laiks un siena talka, viesi un lustēšanās jeb „Gosti, iz sīna tolku”.

11.jūlijā plkst. 19 festivāls iesāksies vienlaicīgi gan pilsētā ar koncertu „Pļuovu sīnu pa vysu dīnu”, gan vairākos Rēzeknes novada pagastos – Lendžos, Verēmos, Strūžānos un Feimaņos, kur uzstāsies tautas mākslas kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas, Polijas un Ukrainas.

12.jūlijā no plkst. 10 Rēzeknes pilskalnā visi aicināti baudīt latgaliešu sētas viesmīlību – būs gan latgaliešu, lietuviešu un baltkrievu siena talcinieku sadziedāšanās, gan savstarpējās sacensības siena zārdu likšanā un citos talkas darbos. Pēc kārtīga darba paredzēta arī siena talkai atbilstoša maltīte.

Tikko siena talkas darbi būs apdarīti, no plkst. 14 ikviens varēs izbaudīt arī citu valstu nacionālās virtuves labumus – pie “Zeimuļa”, koncertzāles "Gors" un Festivāla promenādē gar Rēzeknes upi darbosies ukraiņu, lietuviešu, poļu, baltkrievu un krievu sētas, kur tautas mākslas kolektīvi priecēs ar dziesmām un dejām, bet sētas saimnieki cienās un tirgosies ar nacionāliem gardumiem un amatnieku darinājumiem.

Festivāla dižkoncertā „Rēzeknes vārtos – dziesmu zārdi” vienkopus dziesmas skandēs un deju rakstus veidos  deju kopas, dziesmu un folkloras ansambļi no Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas, Lietuvas un Turcijas, ļaujot sajust savstarpējo kaimiņu kultūras tradīciju stiprumu un bagātību.

Pēc strādāšanas un koncertu baudīšanas, lustēšanās piektdienas un sestdienas vakarā noslēgsies ar nakts koncertballi, kur ikviens varēs kājas izlocīt jautros dančos un mēģināt sarunāt sev talciniekus citai vasarai.

Starptautiskais etno festivāls „Gosti” (iepriekš „Nacionālo kultūru festivāls”) Rēzeknē notiek katru otro gadu. Festivāla mērķis – caur tautas mūziku, dejām un rituāliem atklāt un parādīt plašāk Rēzeknē, Latgalē un citās Latvijas vietās dzīvojošo  mazākumtautību  etniskās kultūras vērtības, to iekļaušanos un attīstību šodienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt