Dienas ziņas

Steigā likvidē Salaspils kultūras namus

Dienas ziņas

Talsu novadā attīsta disku golfu

Spēle tavai izaugsmei

Jelgavas novadā izveido galda spēli par reģiona un Latvijas vēsturi

Jelgavas novadā izveidota galda spēle, kas no citām atšķiras ar to, ka līdztekus kauliņu mešanai jāprot atbildēt arī uz jautājumiem. “Spēle tavai izaugsmei” ļaus paplašināt zināšanas par sava novada un Latvijas vēsturiskajiem notikumiem, ekonomiku un vidi, kā arī iepazīstinās ar svarīgāko Eiropas Savienībā (ES).

Jelgavas novads ir bagāts ar ievērojamiem cilvēkiem un vēsturiskiem notikumiem, kas tagad apkopoti spēlē “Tavs izaugsmes ceļojums”. Veidojot spēli, par pamatu ņemtas visiem zināmas galda spēles, vien līdztekus gājieniem pa spēles laukumu jāatbild arī uz jautājumiem. “Par dabu un vēsturi, cilvēkiem un ekonomiku, lai atainotu visas norises Jelgavas novadā. Protams, ir jautājumi par Latviju un ES,” saka spēles idejas autore Inese Baumane.

Spēles prezentācijā uz visiem 74 jautājumiem atbildes meklēja novada bibliotekāri,  kā arī dažādu dienas un jauniešu centru pārstāvji. “Vispār ļoti interesanta. Man blakus ir skola, un pēc skolas uz bibliotēku nāk bērni. Man bibliotēkā ir liela telpa bērniem, un viņiem būs ļoti, ļoti interesanti spēlēt,” norāda Vilces bibliotēkas vadītāja Vida Inapaite.

Klātesošie atzīst, ka jautājumu grūtības pakāpe ir visai dažāda, tomēr tas nebūšot šķērslis arī jaunajai paaudzei papildināt zināšanas. “Es domāju, ka spēle vispār ir lielisks veids, kā iegūt zināšanas. Gan lieliem, gan maziem patīk rotaļas, un caur rotaļām iegūtās zināšanas kaut kā ilgāk paliek prātā,” saka Vircavas alternatīvā aprūpes pakalpojumu centra vadītāja Antra Zajankovska.

Spēle izveidota Eiropas Komisijas programmas DEAR projektā “Iesaisties”. Pašreiz tā izgatavota simt eksemplāros, kas būs pieejami novada skolās, bibliotēkās un aktivitāšu centros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt