Rīta Panorāma

Aicina nemaksāt hakeriem par failu atkodēšanu

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentu Aldonu Vrubļevski

Ledus skulptūru festivāls, telefonintervija ar Mintautu Buškevicu

Jelgavā Pasta salu ieņēmuši pasaku tēli no ledus

Jelgavā 6.februārī tiks atklāts 17. starptautiskais ledus skulptūru festivāls, kura temats šogad ir "Ledus pasaka". Katru gadu festivālam ir citādāks temats, pasakas šogad izvēlētas tādēļ, lai būtu interesanti gan mazajiem, gan lielajiem jelgavniekiem un pilsētas viesiem. Šogad 30 mākslinieki no astoņām pasaules valstīm, tostarp Lietuvas, Krievijas, Polijas un citām, ledū atveido dažādu pasaku tēlus un motīvus, piemēram, vecīša cimdiņu no latviešu pasakas, ledus karalieni un citus.

Pirms 17. starptautiskā ledus skulptūru festivāla "Ledus pasaka" atklāšanas Jelgavā Latvijas Radio bija iespēja pavērot, kā norit pēdējie darbi.

Pie Pasta salas satiktā jelgavniece Maija atzīst, ka vietējie jau pieraduši pie ikgadējā festivāla. Šogad gan pasākums īpašs, jo pārcelts uz atjaunoto Pasta salu. "Mēs, jelgavnieki, jau esam pieraduši, katru gadu neejam, bet šogad gan iešu. Tādēļ, ka jaunā vietā. Cerams, ka būs labs laiks, skulptūras saglabāsies ilgāk," saka Maija.

Turpat satiktais jelgavnieks Arnis stāsta, ka uz festivālu atnāk katru gadu, patīk klausīties mūziķus. Cik laiks šogad atļaus, tik daudz no programmas apmeklēs arī šogad.

"Plānojam, parasti katru gadu ejam. Ir interesanti apskatīties, jo katru gadu ir kaut kas savādāks. Uzstājās arī kādi mūziķi. Cik laiks atļaus, tik arī iesim un skatīsimies," norāda Arnis.

Starptautiskā festivāla direktors Mintauts Buškevics informē, ka šogad skulptūras veido 30 mākslinieki no astoņām pasaules valstīm, tostarp Latvijas, Lietuvas, Krievijas un citām. Latvijas tēlniece Agnese uz Jelgavu veidot skulptūras brauc jau sesto gadu. Šogad, atbilstoši tematam "Ledus pasaka", viņa ada ledus cimdus.

"Ir motīvs no pasakas "Vecīša cimdiņš" - divi dūrainīši, kas ir kā mājiņa un silts patvērums zvēriņiem. Domāju par ziemas pasakām, kādas asociācijas man ir, par mājīgumu un siltumu, par zvēriņiem, tā nonācu pie šīs pasakas. Tā savienoja kopā abas manas idejas," stāsta Agnese. Viņa pie sava mākslas darba strādājusi trīs dienas.

Savukārt Nenads Jelgavā viesojas pirmo reizi, viņš braucis tālu ceļu no Serbijas, lai atveidotu ledus karalieni, kas ēd saldējumu. "Es veidoju ledus princesi, kas vējā brauc ar ledus gulbja kamanām. Kamanas velk putni. Idejas autore ir mana sieva, viņai Serbijā pieder saldējuma veikaliņš. Man ir ļoti interesenti, jo es parasti piedalos Rietumu festivālos, šī ir pirmā reize, kad braucu uz Austrumiem," saka Nenads. Viņš Jelgavas festivālā plāno piedalīties arī nākamgad.

Vitautam no Lietuvas šis ir jau ceturtais gads, kad februārī viņš brauc uz Jelgavu. Kopā ar brāli viņš veido trauslu kāršu namiņu. "Mēs taisām pasaku namu, tāda pati spēle ir kārtīm. Šis kāršu nams ir ļoti trausls, vismazākā kustība un kārtis sabruks," norāda Vitauts. Ideja par kāršu namiņu brāļiem radusies, jo arī cilvēka dzīve ir trausla, teic mākslinieks.

Bez jau iepriekš minētajām skulptūrām varēs apskatīt arī citu pasaku motīvus, pārliecinājās Latvijas Radio.

"Šogad "Ledus pasaka" ir tāda pateicīga, jo mākslinieki gatavo dažādus pasaku tēlus, kas ir saistoši gan lieliem, gan maziem. Lieliem tie liks atcerēties savu bērnību, bet mazajiem tagad lielie stāsta pasakas. Tā ka varētu būt ļoti interesants un aizraujošs šis ceļojums pasakā," saka Mintauts Buškevics.

70 000 tonnu ledus piegādā uzņēmums "Ledus dizains" no Rīgas, bet ledu sniega slīdkalniņam mazajiem festivāla visiem zāģē tuvējās Lielupes ūdensšķirtnēs.

Kā vēstīts, skulptūru parks apmeklētājiem būs atvērts no 6. līdz 8.februārim, kad skatītāju vērtējumam tiks nodotas konkursa skulptūras, ledus bārs un foto objekti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt