Dienas ziņas

Zemgales pašvaldības skeptiskas par domes sēžu ierakstiem

Dienas ziņas

Psihiatriskās slimnīcas pacientam atņem dzīvokli

Automašīnu ziedu parāde Jēkabpilī

Jēkabpils motoru svētkos izrotā automašīnas

Jēkabpilī jau trešo gadu pēc kārtas aizvadīti "Motoru svētki" - pilsētā visas dienas garumā gaisā, ūdeni un uz sauszemes dzirdamas dāžadu spēkratu motoru rūkoņa. Skatītājus priecēja neparasti un orģināli spēkratu rotājumi.

Ar jāņu zālēm, ziedu un ozollapu meijām var izrotāt automašīnas, pie kam, tas ir tikai sākums. Izdomai, kā rotāt automašīnas nav robežu - uz  kāda auto jumta uzsēdināts Jānis ar alus mucu padusē, citai līdzi tiek pat vizināts jāņu uguskurs, kādai piekabē siena guba no kuras ārā rēgojas vien līgotāju kājas, cita pārtapusi par duksi jeb precizāk - "vazduksi".

"Ideja bija tēta, ka būs motoru svētkos tāda ziedu parāde, ka vajadzētu sataisīt "vazduksi". Sameklēju cilvēkus, kuri to realizēja, no sākuma man tā ideja šķita nereāla, bet radzams, cik smuki cilvēki sataisīja un viss ir forši," aizrautīgi stāsta automašīnu ziedu parādes dalībnieks Matīss Vasilis.

Lai automašīnu ziedu parādei sagatavotos, jēkabpilieši pat ziedojuši dažu labu negulētu nakti. Lai iecerētā ideja tiktu īstenota, citiem palīgā nāca ģimene, draugi un darba kolēģi.

"Ja godīgi, mēs tā īsti sākām pušķot vakar vakarā deviņos, desmitos  un līdz vieniem naktī tapa rezultāts, bet pati lelle tapa pirms nedēļas pa vakariem. Pašiem arī ļoti patīk," saka parādes Ivars Joelis.

"Trīs naktis pavadījām, tur ir gandrīz trīs tūktoši puķītes, paši printējām, paši griezām. Mēs zinājām, ka citiem būs zaļumi, savukārt mēs esam jaunieši, tāpēc tādā krāsā ir mūsu jāņunakts," par savu veikumu stāsta parādes dalībniece Zanda Strode.

Dažādība, izdoma un centība – skatītāji vērojot automašīnu ziedu parādi bija sajūsmā.

Mazais jēkabpilietis Roberts atzīst, ka viņam vislabāk patīk "Volga" un "BMW". Līvāniete Aivija neslēpj, ka viņai ļoti patīk automašīnas, motocikli un, protams, ziedi. Līdz ar to viņa prot novērtēt cilvēku izdomu: "Var redzēt, ka mums Latvijā ir ļoti talantīgi cilvēki, prieks paskatīties."

Motoru svētku organizatori atzina, ka arī nākamgad būs jāizdomā jauns un interesants uzdevums, lai jēkabpiliešiem būtu iespēja priecēt svētku apmeklētājus. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti